معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار يزد بيان كرد:


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد بر جهت دهي ظرفيت هاي ايجاد شغل در پاسخ به نياز فارغ التحصيلان دانشگاهي تاكيد و گفت: جلوگیری از انحراف و نظارت مستمر بر تبدیل تسهيلات ارزان قيمت به شغل در استان مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز دوشنبه پنجم شهريورماه سومين جلسه كميته نظارت استاني آيين نامه قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار مناطق روستايي و عشايري به رياست معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار برگزار شد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد با تبريک هفته دولت بيان كرد:مسائلي از جمله مهاجرت پذيري استان يزد و محدوديت هاي اقتصادي به وجود آمده در كشور ساختار اشتغال را از حالت تناسب خارج كرده و ظرفيت و نوع مشاغل نيز با تغيير مواجه شده است.

«علي زيني وند» افزود: ضروريست در برنامه هاي پيش روي استان ساختار اشتغال با رويكرد ايجاد شغل براي فارغ التحصيلان دانشگاهي تغيير جهت دهد كه در اين مسير بايد ظرفيت هاي دانش بنيان،صنايع نو و كم آب خواه مورد توجه قرار گيرد.

زيني وند اظهار داشت:در شرايط حاضر كه تسهيلات ارزان به متقاضيان و طرح هاي مورد نظر ارائه شده است،نظارت و جهت دهي طرح ها تا تحقق نتيجه قابل قبول اهميت فراواني دارد و لازم است اين تسهيلات تا رسيدن به شغل و بازده اقتصادی مورد ارزيابي قرار گيرند.
معاون استاندار يزد خاطرنشان كرد: سازمان مديريت و برنامه ريزي،بانك ها و فرمانداري ها با مشاركت دستگاه هاي تخصصي و متولي حوزه اشتغال در قالب كميته هاي نظارتي شهرستاني و در سطوح مختلف بر تبديل تسهيلات دريافتي به شغل نظارت جدي داشته و واحدهاي نيازمند مشاوره را نيز راهنمايي كنند.
وي بر انجام استعلام طرح ها قبل از ورود به فرآيند اجرايي تاكيد و گفت: دقت در ارائه استعلام هاي لازم از يك سو و تسهيل شرايط ارائه خدمات به متقاضیان,انجام ساير فرآيندها را شفاف مي سازد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد در پايان اظهار داشت: فعاليت دقيق  و مستمر كميته هاي نظارت بر اجراي اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري مي تواند زمينه را براي پيشگيري از انحراف فراهم آورد چراكه اعطاي تسهيلات در اين ابعاد با هدف تعميق توسعه و رشد اقتصادي روستاها در دستور كار قرار گرفته است.


خبرنگار:فاطمه شريفي
عكاس:حسن كرمي


آدرس کوتاه :