شناسه : 96030085
استاندار در بازدید از صدا و سیمای مرکز یزد؛


استاندار یزد گفت: معتقدم رسانه در همه زمینه ها اعم از ایجاد رونق تولید، اشتغال، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد فضای انگیزه و امید در جامعه نقش اساسی دارد و در این میان رسانه ملی به دلیل فراگیری و وسعت تاثیرگذاری میتواند با جلب اعتماد مخاطبین و به کارگیری تکنیک های فنی و هنری و با نگاه اجتماعی و فرهنگی واقع گرایانه، پیشتاز این عرصه باشد‌.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، سید محمد میرمحمدی عصر چهارشنبه ۸ شهریورماه ۱۳۹۶ با حضور در مرکز صدا و سیمای یزد، ضمن دیدار و گفت و گو با مدیر کل صدا و سیمای استان، از بخشهای مختلف این مرکز بازدید کرد.
استاندار یزد در دیدار با "پهلوانیان" ضمن تقدیر و تشکر از همه مدیران و پرسنل صدا و سیمای استان، پیشرفت برنامه های این مرکز از منظر کمی و کیفی و ایجاد تنوع مناسب را مثبت و خوب ارزیابی کرد و گفت: ارائه برنامه ها با گویش یزدی و بیان زیبا و مردم پسند در کنار خلاقیت ها، توجه به سلایق مختلف، هنرمندیها و زیبایی شناسی ها و بها دادن به ارزشهای اخلاقی و مذهبی از جمله عوامل پیشرفت صدا و سیمای استان در ارزیابی های اخیر در سطح کشور است که جای تقدیر دارد.
وی افزود: معتقدم رسانه در همه زمینه ها اعم از ایجاد رونق تولید، اشتغال، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد فضای انگیزه و امید در جامعه نقش اساسی دارد و در این میان رسانه ملی به دلیل فراگیری و وسعت تاثیرگذاری میتواند با جلب اعتماد مخاطبین و به کارگیری تکنیک های فنی و هنری و با نگاه اجتماعی و فرهنگی واقع گرایانه پیشتاز این عرصه باشد‌.
عالی ترین مقام اجرایی استان ضنن تاکید بر لزوم فعالیت هدفمند رسانه ها از جمله صدا و سیما برای جذب مخاطبین، بر لزوم ایجاد تنوع لازم در ساخت برنامه ها برای رضایت اقشار مختلف مردم و رعایت حساسیتهای فرهنگی و مذهبی جامعه تاکید کرد و افزود: به همان میزان که گستردگی صدا و سیما نسبت به دیگر رسانه ها بیشتر است، تاثیرگذاری آن بر مخاطب و قدرت جذب آن هم باید بیشتر باشد و جلب اعتماد مخاطبین بزرگ ترین سرمایه آن است.
وی با بیان این نکته که " هدف رسانه ها باید اطلاع رسانی صحیح و آگاهی بخشی مطلوب به مردم و ایجاد پرسش و انگیزه پیشرفت و تحول خواهی در ذهن مخاطبین باشد" خاطر نشان نمود: محدودیت نگری در عرصه رسانه، یک آفت به حساب می آید و همه رسانه ها از جمله صدا و سیما باید با وسعت نظر و آینده نگری به سمت امید آفرینی و جهت دهی مثبت جامعه و راهنمایی و ایجاد انگیزه برای تحول آفرینی در جوانان حرکت کنند.
استاندار یزد در پایان از مدیر کل صدا و سیما و همه پرسنل و دست اندرکاران این مرکز به دلیل تلاش در جهت بهبود برنامه ها و تاثیرگذاری هر چه بیشتر آن تقدیر کرد و از قسمتهای مختلف صدا و سیمای استان بازدید نمود و با پرسنل حاضر به گفت و گو پرداخت.
گفتنی است در ابتدای این دیدار، مدیر کل صدا و سیمای استان، از حمایتها و پشتیبانیهای استاندار یزد قدردانی نمود و به بیان دستاوردها و پیشرفتهای این مرکز در عرصه های مختلف و ارزیابی های گوناگون کشوری پرداخت.