معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار، يزد را استاني با پيشينه غني اسلامي و ايراني دانست و بيان كرد: جشنواره هاي رضوي از ظرفیت‌های جدی توسعه فرهنگي در كشور هستند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،آيين اختتاميه هشتمين جشنواره كتابخواني رضوي يزد با حضور معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار و جمعي از مسئولان ملي و استاني در باغ تاریخی دولت آباد برگزار شد.
معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار يزد با سپاس از تلاش هاي صورت گرفته در نهاد كتابخانه هاي عمومي استان گفت:خوشبختانه به همت دستگاه هاي متولی، رشد و نمود بيشتر فعاليت هاي فرهنگي و هنري را شاهد هستیم.
« محمد علی طالبي » افزود: رشدي كه در موضوع جشنواره كتابخواني رضوي  و ساير برنامه هاي فرهنگي به ويژه از سال گذشته و با ثبت جهاني شهر يزد آغاز شده است نشان دهنده رويكرد جديد به ظرفيت هاي فرهنگي استان در بخش هاي مختلف است.
طالبي اظهار داشت: يزد از ديرباز استاني فرهنگي و مبتني بر اعتقادات غني اسلامي و ايراني بوده است و در طول سال هاي گذشته علي رغم صنعتي شدن باز هم درون مايه هاي فرهنگي و اجتماعي خود را به خوبي نشان داده است و مي تواند اين استعداد و ظرفيت را به عنوان مرجع برنامه هاي فرهنگي به كشور و در عرصه هاي بين المللي ارائه نمايد.
وي خاطرنشان كرد: برگزاري چنين رويداد هاي فرهنگي كه با نام و ياد ائمه اطهار همراه هست به ويژه حضرت علي بن موسي الرضا (ع) كه بزرگ ترين ظرفيت فرهنگي وجود و نام اين امام است مي تواند در ضمن ساماندهي كارهاي اجتماعي و فرهنگي ظرفيت هاي جديدي را به وجود آورد.
معاون استاندار در پايان مطرح كرد: در جشنواره هاي رضوي كه استان يزد ميزبان رشته هاي مختلف آن مي باشد تاثير اين نام معنوي ومشاركت هنرمندان در رشته هاي مختلف توانسته است شور وشعف خاصي را در جامعه فرهنگي ايجاد  و تحرك جدي در رشته هاي متنوع با رقابتي زيبا را نيز خلق كند.
گفتني است در آيين اختتاميه هشتمين جشنواره كتابخواني رضوي يزد از كتاب " آرزوي فاطمه و كبوترش " نيز رونمايي شد.

خبرنگار:فاطمه شریفی
عکاس:رضا زارع
 


آدرس کوتاه :