معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار يزد:


معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار يزد ضمن ابراز خرسندي از ارتقاء كمي و كيفي فعاليت هاي فرهنگي و هنري در استان گفت: تئاتر زبان مشترك دنيا در ايجاد پويايي اجتماعي است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، آيين اختتاميه بيست و هفتمين جشنواره استاني تئاتر با حضور معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار يزد، جمعي از مسئولان و هنرمندان استان برگزار شد.
معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار يزد بيان كرد:امروز بيش از هر زمان تئاتر مي تواند در خدمت جامعه قرار گيرد چرا كه در شرايط حاضر نيازمند به ارتقاءنشاط و پويايي اجتماعي هستيم.
« محمدعلي طالبي» افزود: تئاتر با ظرفيت هاي فراواني كه در اختيار دارد مي تواند مسئوليت قابل توجه اي را در زمينه توسعه فرهنگي و نشاط اجتماعي بر عهده بگيرد و هم چنين با پيچيدگي هاي موضوعات اجتماعي حساسيت نسبت به آموزش هاي مستقيم  احساس مي شود كه تئاتر مي تواند با زبان هنر و به شكل غير مستقيم بسياري از آموزش ها را عرضه كند.
طالبي اظهار داشت: تئاتر جايگاه پيشقدم شدن در جهت ارتقاء دانش،آگاهي و هم چنين رفع بسياري از مسائل اجتماعي و سياسي را دارد و همه دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي عمومي مسئولند تا حد امكان از اين قشر هنرمند حمايت كنند.
وي يادآور شد: خوشبختانه شاهد رشد و نمو هنر تئاتر در استان يزد هستيم و در طول پنج سال گذشته به لحاظ كيفي و كمي با پيشرفت بسيار خوبي مواجه بوده ايم.
معاون استاندار يزد گفت: يزد با خواستگاه اجتماعي، فرهنگي و  ظرفيت ثبت جهاني به عنوان يك مركز تاريخي مي تواند در عرصه جهاني نام و آوازه بلندي داشته باشد و يكي از ابزارهاي بلند آوازگي نيز زبان هنر است و تئاتر مي تواند به صورت مشترك براي تمام مردم دنيا قابل فهم باشد كه رونق آن نيازمند همكاري و حمايت بيشتر است.
گفتنی است در آيین اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر فجر نمایش‌های "زدگی" به کارگردانی صادق نصیری و " آدم‌ها گوشت گرگ نمی‌خورند" به کارگردانی محمدرضا زبر جدی به عنوان دو اثر برتر معرفی شدند.

*خبرنگار:فاطمه شریفی
*عکاس:رضا زارع
 


آدرس کوتاه :