معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز یزد در رابطه با نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در کارخانه فولاد یزد برگزار شد توضیحاتی را بیان کرد و گفت: این پذیرایی ها مربوط به یک کارخانه متعلق به بخش خصوصی بوده ‌و کوچکترین ارتباطی به بیت المال نداشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،"‌علی زینی وند" در گفت ‌و گو با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز یزد به شبهات مطرح شده از سوی برخی کانال ها در فضای مجازی و روزنامه آفتاب یزد در رابطه با جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان برگزار شده در کارخانه فولاد یزد پاسخ داد.

مهم ترین محورهای مصاحبه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار به شرح زیر است:

  • به دستور استاندار محترم برخی از جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی ‌استان را به درون کارگاه ها یا معادن یا واحدهای تولیدی می بریم.
  • بدین صورت که به خود آن اصناف اعلام می‌شود به صورت تخصصی یک جلسه اقتصاد مقاومتی در رابطه با آن صنف خاص می خواهد برگزار شود و آن صنف نیز در این رابطه، مکانی را پیشنهاد می دهند.
  • نشست اخیر اقتصاد مقاومتی نیز به پیشنهاد صنف فولاد، در یکی از کارخانجات معروف فولاد کشور که ١٠٠ درصد هم خصوصی است برگزار شد و همه اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی نیز طبق معمول در این جلسه شرکت کردند.
  • در آن مکان، یک میز با یک سری سبد از گلهای مصنوعی که از قبل به صورت ثابت در آنجا قرار دارد، آب معدنی، میوه و شیرینی سنتی یزدی که روی همه میزها و در پذیرایی های یزدی ها و حتی ایرانی ها وجود دارد تدارک دیده شده بود.
  • این ‌پذیرایی ها، به تشخیص صاحب کارخانه که در واقع خانه خودش بوده و ١٠٠ درصد هم خصوصی است و بدون هیچ ارتباطی با بحث بیت المال و دولت انجام شده، ترتیب داده شده بود.
  • هرچند بر اساس دستورات و تذکراتی که استاندار محترم داده بودند اگر ما از قبل حتی از همین شیوه پذیرایی هم اطلاع داشتیم که می خواهند به همین شکل هم پذیرایی کنند از ایشان خواهش می‌کردیم که از این کار صرفنظر کنند.
  • این جلسه ربطی به مسائل بیت‌المال و پذیرایی دولتی نداشته زیرا از قبل نیز استاندار یزد به صورت جدی دستور داده‌اند تا همه پذیرایی های غیر معمول در ادارات استان حذف شود.آدرس کوتاه :