شناسه : 94225179
استاندار یزد:


استاندار یزد در آیین بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در یزد با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و امید و ویژگی‌های معدنی استان یزد گفت: توسعه فعالیت‌های جوار معدنی از اولویت‌های استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سید محمد میرمحمدی» در همایش بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن استان یزد، با تبریک ثبت جهانی بافت تاریخی یزد به‌عنوان دستاوردی بزرگ گفت: امیدوارم این مهم با مزایایی که دارد را بتوانیم به‌صورت مستمر و پایدار حفظ کنیم و برای بهره‌مندی از دستاوردهای این اقدام ارزشمند باهمت بالا حرکت نماییم.
وی با تأکید بر بهره‌مندی از تجارب یکدیگر در عرصه صنعت و اقتصاد ادامه داد: باید تجارب را به یکدیگر منتقل کنیم و فعالان صنعتی که با مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند و با مشکلات مواجه هستند باید بیان کنند که چگونه و با چه راهکارهایی از سد مشکلات عبور کرده و به موفقیت رسیده‌اند و این موارد را برای حل مشکلات به یکدیگر در میان بگذارند.
استاندار یزد در بخشی از سخنان خود با اشاره به سیاست‌های صنعتی کشور در ابتدای دولت تدبیر و امید اظهار داشت: سیاست‌های دولت در این زمینه در بحث پیشگیری از خام فروشی و توسعه صنایع جوار معدنی بود و به حمدالله این موضوع محقق شده و فعالیت‌های آن هنوز ادامه دارد.
وی با اشاره به معدنی بودن استان یزد نیز گفت: استان یزد فعالیت‌های جوار معدنی را در اولویت قرار داده و آن را دنبال می‌کند.
وی تصریح کرد: دولت سعه‌صدر دارد و نقدپذیر است، لذا باید نظرات مختلف را نیز ارائه داد حتی اگر مخالف هم باشد، این موارد باید در چنین محافل و مجالسی مطرح شود تا به اطلاع مسئولان برسد و به وظایف بهتر عمل شود.
استاندار یزد همچنین با تأکید بر لزوم برند سازی برای توسعه صادرات و جلب اطمینان مشتری عنوان کرد: تولیدکنندگان باید بتوانند اطمینان مشتری را جلب کنند تا هریک از مشتریان به‌عنوان یک رسانه برای تبلیغ آن‌ها کار کنند.
وی بابیان اینکه برند سازی یکی از اولویت‌های بخش تولید و صنعت است ادامه داد: تولیدکنندگان باید کالایی که ارائه می‌کنند از هر نظر ازجمله قیمت و کیفیت نسبت به کالاهای مشابه بهتر باشد.
میرمحمدی از دیگر موارد مورد اهمیت در بخش تولید و صنعت را رقابت‌پذیری در تولید برشمرد و اظهار داشت: این‌یک واقعیت است که اگر سود بانکی ما بیشتر از کشورهای دیگر باشد نمی‌توانیم رقابت‌پذیری کنیم لذا بهتر است وزارت صنعت و معدن با هر فرمولی که می‌تواند مابه‌التفاوت را حل کرده و حتی بتواند جلوی سوءاستفاده را بگیرد تا رقابت‌پذیری برای تولیدکنندگان ما امکان‌پذیر باشد.
وی افزود: کیفیت کالا، نوآوری و خلاقیت، افزایش بهره‌وری از امکانات موجود، توجه به تولید سفارشی، بازاریابی، توسعه بازارها و پایداری صادرات، تناسب نیروهای متخصص و ساده، توجه به تعداد شاغلان، شفافیت صورت‌های مالی و توجه ویژه به تحقیق و توسعه ازجمله مواردی است که اگر واحدهای تولیدی به آن توجه کنند مشکلی نخواهند داشت.
میرمحمدی با تأکید بر توسعه صادرات خارجی عنوان کرد: اگر اطمینان را در بازارهای خارجی به دست آوریم برای صادرات کالاهای خود و عرضه به بازار مشکلی نخواهیم داشت.
در پایان این مراسم از صنعت گران برتر استان تقدیر شد.