مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد:


مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد توجه به آموزش و مهارت ورزي را پشتوانه‌ای مهم براي توسعه کسب‌وکار بانوان بيان كرد و از فرصت باقی‌مانده 10 روزه ثبت‌نام براي حضور صاحبان ايده و کسب‌وکارهای نو در طرح " مسير کسب‌وکار من"خبر داد.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، جلسه كارگروه زنان و خانواده استان به رياست معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد و با محوريت هم‌اندیشی پيرامون طرح " مسير کسب‌وکار من "،‌اجراي طرح‌های حمايتي خريد كالاي ايراني و جشنواره فصلي مديريت مصرف آب و انرژي در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.
مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در ابتداي اين جلسه گفت: با توجه به اتفاقات اخير درزمینهٔ برجام، با فصل جديدي براي تلاش، همدلي و همراهي مضاعف در مسير سرافرازي و تحقق اهداف كشور روبه‌رو شده‌ایم و همه بايد در اين جريان تلاش كنيم.
«رقيه كرمانيان» اظهار داشت: در راستاي توجه به آموزش و مهارت ورزي به‌عنوان پشتوانه مهم در توسعه کسب‌وکار بانوان، اجراي طرح مسير کسب‌وکار من بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده ميان معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري و مركز توسعه كارآفريني كشور در استان‌ها با محوريت دفاتر امور بانوان و خانواده استانداري اجرا می‌شود.
كرمانيان افزود: ثبت‌نام در سامانه اين طرح از 10 روز گذشته آغازشده و 10 روز ديگر نيز ادامه دارد كه در حال حاضر استان يزد 59 نفر متقاضي ثبت داشته است كه از علاقه‌مندان و فعالان اين عرصه براي ثبت‌نام و حضور در اين دوره آموزشي بر مبناي حمايت از ایده‌ها و فعالیت‌های نو کسب‌وکار دعوت می‌شود.
وي خاطرنشان كرد: براي هراستان 100 نفر سهميه آموزشي در نظر گرفته‌شده است كه در استان يزد اين سهميه به 70 نفر از زنان و 30 نفر از مردان اختصاص داده‌شده است تا بستري براي تبديل ایده‌ها به فرصت و شغل آن‌هم مبتني بر آگاهي، آموزش و آشنايي باتجربه‌های موفق صورت گيرد.
گفتني است در اين كارگروه ‌اجراي طرح‌های حمايتي خريد كالاي ايراني و جشنواره فصلي مديريت مصرف آب و انرژي با تأکید نقش‌آفرینی بانوان در خانواده و جامعه موردبحث و بررسي قرار گرفت و گزارشي از فعاليت دستگاه‌های اجرايي فعال درزمینهٔ استاندارد، برند سازي، اطلاع‌رسانی، تبليغات و شناسايي محصولات باکیفیت بومي ارائه و اجراي برنامه‌های مداوم و مستمر در اين حوزه با مشاركت بانوان در دستور كار قرار گرفت.

 


آدرس کوتاه :