شناسه : 95792993
استاندار يزد:


استاندار يزد گفت: در هفته دولت 400 پروژه در سراسر استان با سرمايه گذاري 1800 ميليارد تومان آماده بهره برداريست كه از اين تعداد، 48 پروژه با سرمايه گذاري 65 ميليارد تومان ويژه بخش كشاورزي است و همچنين 58 پروژه با سرمايه گذاري 170 ميليارد تومان در حوزه هاي مختلف نيز، آماده كلنگ زني و آغاز عمليات اجرايي است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، سيد محمد ميرمحمدي در ديدار وزيرجهادكشاورزي با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد كه در دفتر آيت الله ناصري برگزار شد، با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و تبريك فرارسيدن هفته دولت، از اقدامات و تلاشهاي وزير جهاد كشاورزي و مجموعه اين وزارتخانه در جهت رفع مشكلات بخش كشاورزي و رونق اين حوزه وسيع در استان قدرداني كرد و ابراز اميدواري نمود تا با به كارگيري روشهاي نوين و آينده نگر و برنامه ريزي مناسب در بخش كشاورزي استان، شاهد رشد و شكوفايي روزافزون اين حوزه و آسايش خاطر و رفع مشكلات كشاورزان استان باشيم.
استاندار يزد آنگاه با اشاره به فرارسيدن هفته دولت، آنرا فرصتي در جهت ارائه عملكردها و انجام درست وظايف و فعاليتها از سوي مديران دستگاه هاي اجرايي به مردم دانست و ابراز اميدواري نمود تا اين ارزيابي ها و اطلاع رساني ها، مورد رضايت خداي متعال و مردم قرار گيرد و مجموعه دولت در استان، اين هفته را براي ارتباط هرچه بيشتر با مردم و آگاه نمودن ايشان از فعاليتها و خدمات دولت، غنيمت شمارند.
عالي ترين مقام اجرايي استان آنگاه به پروژه ها و طرح هاي آماده بهره برداري و كلنگ زني در استان اشاره نمود و گفت: در هفته دولت 400 پروژه در سراسر استان با سرمايه گذاري 1800 ميليارد تومان آماده بهره برداريست كه از اين تعداد، 48 پروژه با سرمايه گذاري 65 ميليارد تومان ويژه بخش كشاورزي است و همچنين 58 پروژه با سرمايه گذاري 170 ميليارد تومان در حوزه هاي مختلف نيز، آماده كلنگ زني و آغاز عمليات اجرايي است.
وي آنگاه بر تداوم همكاري و تعامل بخش خصوصي و دولتي استان در راستاي ايجاد رونق اقتصادي و انجام تحولات فرهنگي و اجتماعي در استان تاكيد كرد و خاطر نشان نمود: همواره به نقش مردم و مشاركت مردمي در اجراي پروژه ها و همراهي و همياري با دولت تاكيد داشته ايم و اكنون نيز در سالي كه از سوي مقام معظم رهبري به سال اقتصاد مقاومتي، اشتغال و توليد نامگذاري شده، تمام تلاش و تمركز مجموعه مديريتي استان بر رونق توليد و اشتغال آفريني معطوف شده تا در بخشهاي مختلف صنعتي، معدني، كشاورزي، خدمات، گردشگري و در همه حوزه هاي اثر بخش و تحول آفرين در استان يزد، بتوانيم در راستاي تحقق اهداف شعار سال و عملياتي نمودن آن گام هاي موثرتري برداريم.
استاندار يزد در ادامه خاطر نشان نمود: خداي بزرگ را سپاسگزاريم كه در طول دولت تدبير و اميد موفق شديم تا اقدامات و تحولات اساسي و تاثير گذار بيست گانه اي را در حوزه هاي مختلف استان محقق نماييم كه از جمله اين اقدامات ميتوان به ثبت جهاني شهر يزد در فهرست ميراث جهاني، ايجاد منطقه ويژه علم و فناوري استان به عنوان عرصه وسيع در راستاي اشتغال آفريني براي فارغ التحصيلان دانشگاهي و ايجاد پژوهشگاه رويان اشاره نمود.
ميرمحمدي در پايان بر عزم مجموعه دولت در استان به منظور حركت هر چه شتابان تر، با نشاط تر و با صلابت تر از قبل بر پايه برنامه ريزي، خرد جمعي و آينده نگري و توجه به خواست و رضايت مردم و حل مشكلات ايشان تاكيد كرد.


وزير جهاد كشاورزي:عملكرد مثبت كشاورزان يزدي با وجود كمبود آب مايه مباهات است


در ادامه این دیدار، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران با تقدیر از فعالین بخش کشاورزی در استان یزد در مواجه با کمبود مسئله آب گفت: عملکرد مردم در استفاده بروز از منابع آبی در جهت مصرف کم و بهینه مایه مباهات و قابل تقدیر است.
وی افزود: با توجه به محدودیت های منابع آبی، باز هم استان یزد در بعضی از حوزه های کشاورزی در سطح اول کشور حضور دارد.
حجتی با اشاره به حضور استان یزد در سطح اول کشور بعنوان تولید کننده و توسعه گلخانه ای، بیان کرد: خوشبختانه طی سالهای اخیر بسترسازی های مناسبی در جهت تبادل با کشور روسیه بعنوان بازار هدف محصولات گلخانه ای بخصوص خیار سبز و سبزیحات شده است.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر همراهی مردم در فعال کردن شیوه‌های جدید گفت: در بحث پرورش بز سانن امیدوار هستیم تا بخشی از درآمد خانواده های روستای تامین شود.