استاندار يزد در پيامي با گراميداشت هفته و روز كتاب و كتابخواني بر اهميت ترويج فرهنگ كتابخواني و دوستي با كتاب به عنوان احيا كننده تفكر در مسير بالندگي و سربلندي كشور تاكيد كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،« محمود زماني قمي» استاندار يزد،در پيامي به مناسبت هفته و روز كتاب و كتابخواني به اهميت اين موضوع در مسير بالندگي و سربلندي كشور اشاره و تلاش فعالان اين عرصه را ارج نهاد.

متن كامل اين پيام:


امام علي(ع):هركه با كتاب آرامش يابد،راحتي و آسايش از او سلب نمي گردد.

كتاب دوست و پشتوانه هميشه همراه در باغ انديشه است و ميراث گرانبهاي قرن ها دانش و تجربه براي ساختن مسيري سرشار از بالندگي كه عزت و سربلندي پايدار و ماندگار را رقم مي زند.
بي گمان آن ها  كه گام هاي بلند در وادي پيشرفت هاي گوناگون برداشته اند هرگز با كتاب و كتابخواني بيگانه نبوده اند و مطالعه به عنوان عنصر مهم و ضروري در جامعه اي پويا محسوب مي شود و  بر  اين مبنا در فضاي امروز كشور هر رويكردي كه به گسترش سطح آگاهي عمومي بينجامد و نيروي تفكر و قدرت درك را در مردم  با استعداد ما تقويت كند حسنه و اقدامي بزرگ است.
استان يزد نيز با پشتوانه اي از تمدن غني و فرهنگ متعالي ديار عالمان بزرگ و نگرش هاي ماندگار در تاريخ جهان محسوب مي شود و دارالعلم عنواني بس شايسته براي يزد است،با تكيه بر اين داشته ها و توانمندي هاي نهفته در بخش هاي مختلف  بايد براي ترويج هر چه بيشتر فرهنگ كتاب و كتابخواني به عنوان بهترين حافظ و احياء كننده تفكر و انديشه هاي والا از هيچ كوششي فرو گذار نكنيم.
با گراميداشت 24 آبان ماه روز كتاب و كتابخواني؛تلاش و بلند همتي خادمين و مروجين فرهنگ كتابخواني،كتابداران،نويسندگان و تمام فعالان عرصه فرهنگ و هنر در جايگاه خالقان  نگرش ها و پويش هاي ماندگار فردي و اجتماعي را ارج مي نهم و توفيق روز افزون همراهان هميشگي و مشتاقان اين عرصه را از درگاه خداوند متعال خواستارم.
اميد كه هر كدام به سهم خود راوي انديشه و مروج توسعه فرهنگ دوستي با كتاب و كتابخواني باشيم.

 
آدرس کوتاه :