استاندار يزد مطرح كرد:


استاندار يزد در نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان با اشاره به توانمندي هاي داخلي و مشكلات پيش روي اقتصاد كشور و استان، گفت: رفتار اقتصادي مناسب با تكيه بر تجربه توليدكنندگان در مسير تاب آوري و مقابله با تحريم ها شناسايي و تدوين مي شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، ششمين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان در سال جاري شامگاه چهارشنبه 30 خردادماه به رياست «محمود زماني قمي» استاندار يزد، و با حضور «راضيه لك» معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رئيس سازمان زمين شناسي و اكتشاف معدني كشور، «جعفر سرقيني» معاونت معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علي زيني وند» معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار، اعضاي اين ستاد و جمعي از فعالان اقتصادي استان برگزار شد.
استاندار يزد در اين جلسه گفت: براي غلبه بر وجود برخي ناملايمات و تمام عناصري كه دست به دست هم داده و صنعتگران ما را براي ادامه فعاليت موثر آزرده خاطر كرده  است، راهي جز مودت، اميد، رفاقت، تلاش و بردباري وجود ندارد و با تكيه بر اين اصول مي توانيم موانع پيش رو را برداشته و اين مسائل را حل و فصل كنيم.
«محمود زماني قمي» با اشاره به دوري از وعده ها و يا وجود اين باور كه ما آماده ايم تمام مشكلات را حل كنيم، ادامه داد: در جمع اثرگذاران اقتصادي استان حاضرشده ام كه بگويم مشكلات و دغدغه هاي پيش رو را درك مي كنيم و  ما نيز به عنوان عضوي كوچك از جمع شما  بايد براي حل مسائل فكر، اقدام و همت نمائيم.
زماني قمي افزود: شرايط پيش روي اقتصاد كشور ما  با چند ماه و چند سال گذشته بسيار متفاوت است، بر اين اساس ضرورت دارد در حال حاضر به صورت كامل وضعيت را رصد كنيم تا بدانيم با چه مسئله هايي روبرو هستيم و با سرعت نسبت به حل آن در كنار يكديگر تلاش كنيم.
وي خاطرنشان كرد: در جلسه گذشته به دستگاه هاي مربوطه اعلام شد سريعا ميزان نياز و وابستگي واحدهاي توليدي استان به مواد اوليه اي كه بايد از خارج كشور تهيه شود را شناسايي كنند تا با اطلاعات دقيق بتوانيم تدبيري مناسب براي كاهش اين دغدغه و حل  برخي مسائل توليدكنندگان به كار گيريم.
عالي ترين مقام اجرايي استان گفت: با توجه به اهميت موضوع مواد اوليه، براي مرور و بررسي جنبه هاي مختلف اين امر در هفته آينده جلسه فوق العاده اقتصاد مقاومتي تشكيل مي شود و از سوي ديگر بدون شك نياز است جهت كاستن و قطع وابستگي ها و تجهيز داخلي در مقابله با تحريم ها آماده شويم و بدون كوچك ترين ترديد عمل كنيم.
استاندار يزد افزود: شكي نيست اين سرزمين بزرگ و مقاوم كه در تاريخ خود تهديدهاي مختلفي را دفع و  آن ها را به تسليم در برابر فرهنگ بزرگ ايران زمين وادار كرده است در برابر اين حيله تحريم و پيامدهاي آن نيز ايستادگي خواهد كرد و راه حل مناسب را پيدا مي كند.
زماني قمي ادامه داد: طبيعي است كه در جنگ اقتصادي تلفاتي نيز وجود دارد اما ضروريست تلاش كنيم براي كاهش آن  با بهترين شيوه و رفتار، كشور را در حوزه اقتصاد مقاوم كرده و در مقابل تحريم ها تاب آوري كنيم زيرا تقويت اين امر مبارزه با دشمنان نظام و آن هايي  است كه  ابزار تحريم را به كار گرفته اند.
استاندار يزد در پايان سخنان خود گفت: از تدبير، مقاومت و دورانديشي نتايج خوبي محقق مي شود براين اساس از اتاق بازرگاني استان خواستارم به زودي نشستي با جمع زيادي از توليدكنندگان و اصحاب اقتصاد استان و حضور نمايندگاني از تمام بخش هاي صنعتي و معدني برنامه ريزي گردد تا با مشاركت و همفكري توليدكنندگان راه مناسب تري براي حركت و تنظيم رفتار اقتصادي استان تدوين شود.
گفتني است در اين جلسه رئوس فعاليت هاي اقتصاد مقاومتي كشور در سال جاري، گزارش عملكرد انجمن مديران صنايع و معادن استان و تكليف و انتظارات بخش خصوصي در رابطه با حمايت از كالاي ايراني مطرح شد.
 


آدرس کوتاه :