«رضا اردکانیان» وزیر نیرو همزمان با افتتاح پروژه احداث پست 400 به 63 کیلو ولت شهید سامعی از خانواده این شهید والا مقام صنعت برق استان یزد تجلیل کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،روز پنج شنبه چهارم مردادماه، بهره برداری از پروژه احداث پست 400 به 63 کیلو ولت شهید سامعی و خطوط اتصالات آن در یزد با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.
در این مراسم وزیر نیرو با اهدا لوح سپاس به خانواده شهید «محمدعلی سامعی » مقام والای شهید صنعت برق استان یزد را گرامیداشت و گفت:توسعه،آرامش و امنیت خاطر مردم در کشور ثمره جانفشانی و سلحشوری شهدا است.
«رضا اردکانیان» از نامگذاری پروژه احداث پست 400 به 63 کیلو ولت یزد به نام شهید سامعی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت:امروز نیز در صنعت آب و برق قدردان تلاش نیروهای آرام،کم توقع و پرتلاشی هستیم که در این صنعت زیربنایی سختکوشانه تلاش می کنند.
اردکانیان ادامه داد:به دلیل توسعه صنعت و رشد شهر نشینی در کشور نیازمندی های ضروری به انرژی درصد قابل توجه ای رشد داشته  و البته بخشی از این موضوع نیز ناشی از کم دقتی ما در شیوه های مصرف است که ضرورت اصلاح الگوی مصرف بیش از همیشه احساس می شود.
وی افزود:کمبود منابع انرژی ناشی از افزایش دما و بروز مشکلات فنی برآمده از این فشار بر نیروگاه ها با تلاش مثال زدنی نیروهای تلاشگر صنعت برق مدیریت و بسیاری از این موضوعات در کمترین زمان ممکن حل و فصل شد.
وزیر نیرو  بیان کرد:صنعت برق یکی از زیربناهای مهم و ارزنده برای توسعه کشور است و به بهره برداری رسیدن نیروگاهی از جمله شهید سامعی یزد نشاگر ظرفیت ملی برای توسعه و ترسیم آینده ای روشن و پر امید برای فرزندان این آب و خاک است.
اردکانیان یادآور شد:پایداری انرژی باشیوه های صحیح مصرف تضمین می شود و پسندیده جامعه ما نیست که قادر به کاهش 10 درصدی مصرف برق و مدیریت عبور از کاهش خاموشی های چند روزه را نداشته باشد.
وی اظهار داشت:از هم اکنون برنامه ریزی برای زمان اوج مصرف را در تابستان 98 شروع کرده ایم و پیش بینی های لازم برای تامین انرژی مورد نیاز با مشارکت بخش های دولتی و خصوصی از یک سو و توسعه انرژی های تجدید پذیر از سوی دیگر برای حل این مسئله صورت گرفته است.
وزیر نیرو در پایان گفت:علاوه بر روش هایی چون توسعه نیروهای تجدید پذیر ،بازچرخانی منابع و سایر شیوه های نوین،زیر ساخت ها و ارزش های جامعه  در زمینه مصرف انرژی نیز نیازمند فرهنگ سازی موثر است زیرا  به هیچ وجه امکان حیات و توسعه پایدار بدون شیوه های مصرف صحیح نخواهیم داشت.
 


آدرس کوتاه :