معاون وزير در امور تعاون:


معاون وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي به تبديل كشور به يك تعاوني بزرگ مبتني بر روحيه مشاركت و صداقت تاكيد و با اشاره به جايگاه خوب استان يزد در جذب اعتبارات اشتغال روستايي مطرح كرد: تعاونگران در توسعه صادرات و بهبود بازار پيشگام شوند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،سيزدهمين جشنواره تجليل از تعاوني هاي برتر استان يزد با حضور معاون وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي در امور تعاون،استاندار يزد،معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار  و جمعي از مسئولان و تعاونگران استاني در مجموعه مشيرالممالك برگزار شد.
معاون وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي در امور تعاون گفت:هفته تعاون فرصتي براي طرح گسترده نگاه تعاون در جامعه است و امروز ضرورت توسعه فرهنگ تعاون،كارگروهي و روحيه تعامل در جامعه بيش از هر زماني احساس مي شود.
« سيد حميد كلانتري» به شرايط كشور و تهديد ها از جوانب مختلف اشاره و افزود:روحيه تعاون يكي از شاخص هاي مهم سرمايه هاي اجتماعي است كه متاسفانه در اتفاقات اخير بر خلاف اين ديدگاه رفتارهايي در قالب احتكار را شاهد هستيم.
كلانتري يادآور شد:يزدي ها به عنوان نماد سخت كوشي،نوآوري و خلاقيت براي فعاليت بيشتر تعاوني ها به يكديگر كمك كنند و تعاوني هاي بزرگ و بالادستي نيز در انتقال تجربه و همراهي براي رشد ساير واحدها پيشقدم شوند.
وي خاطرنشان كرد: بايد بانوع دوستي،اعتماد سازي و احساس مسئوليت نسبت به يكديگر سرمايه هاي اجتماعي را تقويت كنيم زيرا تقويت سرمايه هاي اجتماعي تاب آوري و مقاومت پذيري جامعه را به همراه دارد.
معاون وزير در امور تعاون اظهار داشت:لازم است در كشور يك تعاونی به وسعت ايران ايجاد شود و تمامي شهروندان عضو آن باشند و اصول و قواعد تعاوني را كه همان امانت،صداقت،همياري و مشاركت مي باشد را رعايت كنند.
كلانتري با تاكيد بر نهادينه سازي گفتمان تعاون در تمام بخش ها گفت:متاسفانه رويكرد تعاون به خوبي در جامعه معرفي نشده و خانواده نمود يك نهاد كوچك تعاوني است كه افراد با دلسوزي،همدلي و محبت در كنار يكديگر قرار گرفته و ظرفيت هاي كوچك را به توانايي هاي بزرگ تبديل مي كنند.
معاون وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي افزود:اقتصاد تعاوني عدالت محور و درون گراست و بايد در استان يزد فعاليت چشمگير و موثر سه هزار و 300 تعاوني با تشكيل تعاوني هاي تامين نياز،صادرات و توسعه بازار بهبود يابد و تجربه تعاوني هاي موفق براي بهره مندي كاربردي در اختيار ساير بخش ها قرار گيرد.
كلانتري در پايان جايگاه خوب يزد در جذب اعتبارات  اشتغال روستايي را اقدامي موثر و نشانگر روحيه تلاش در استان دانست و بيان كرد:تعاون در كنار هم قرار گرفتن سرمايه هاي كوچك و ايجاد قدرت رقابت در عرصه هاي بزرگ است كه اين شيوه در كنترل فضاي اقتصادي فعلي و هدفمندسازي سرمايه هاي خُرد جامعه بسيار موثر و كارساز است.

خبرنگار:فاطمه شريفي
عكاس:رضا زارع
 


آدرس کوتاه :