معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی های تجدید پذیر ایران مطرح کرد: با حمایت وزیر نیرو و زمینه های ایجاد شده در کشور تا کنون 44 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در حوزه انرژی های تجدید پذیر ایجاده شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد,ظهر روز پنج شنبه چهارم مردادماه,پروژه احداث پست 400 به 63 کیلو ولت شهید سامعی با حضور وزیر نیرو و هیئت همراه افتتاح و به بهره برداری رسید.
"سیدمحمد صادق‌زاده "در این مراسم اظهار داشت: با ابلاغ وزیر محترم نیرو, توسعه انرژی های تجدید پذیر در اولویت اصلی این وزارت خانه قرار گرفت و نتایج برآمده از فعالیت های انجام شده نشانگر مفید بودن این موضوع برای کشور است.
معاون وزیر نیرو با تاکید بر اینکه مجموعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر می‌توانند نیاز کشور در زمان اوج مصرف را تامین کنند خاطرنشان کرد: در کشور ما اوج مصرف برق و تولید نیروگاه‌های تجدید پذیر در فصل تابستان انطباق مناسبی دارد و این فرصت ارزشمندی برای کشور می باشد.
رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر ایران تصریح کرد: قابلیت توسعه ی مجموعه نیروگاه های خورشیدی و بادی در کشور به دلیل انطباق با اقلیم گرم و خشک وجود دارد و استان یزد نیز از جایگاه خوبی در این زمینه برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون 44 هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوزه انرژی‌های تجدید‌پذیر ایجاد شده و امیدواریم با تلاش مضاعف این اشتغال را تا پایان کار دولت به بیش از 200 تا 300هزار نفر برسانیم.
معاون وزیر نیرو بیان کرد: ما در موضوع انرژی های تجدید پذیر بر خلاف سایر حوزه های صنعت آب و برق از ابتدا  با حضور بخش خصوصی شروع به فعالیت و نتایج مثبتی نیز حاصل شد.
رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر ایران یادآور شد: مفتخریم که حتی یک کیلووات انرژی تجدید پذیر توسط دولت در کشور ایجاد نمی‌شود و تمام نیروگاه‌های فعال و در حال ساخت توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود.
وی افزود:امروز سرمایه‌گذاران ما آشنایی خوبی با تکنولوژی‌های این صنعت دارند و 5 خط تولید صفحات خورشیدی در کشور شکل گرفته و آخرین آن با ظرفیت 130 مگاوات در شیراز و در سال قبل افتتاح شد.
صادق زاده در پایان بیان کرد:صادرات برق از تولید انرژی تجدید پذیر,ضریب تشویق برای ساخت و انتقال تکنولوژی که در تعرفه های برق اعمال شده و بحث اشتغال را نیز بارور کرده از موضوعات دیگر در دستور کار وزارت نیرو می باشد و امید است شرایط تقویت سرمایه گذاری در این زمینه رونق گیرد.
 
آدرس کوتاه :