مدیرعامل شرکت توانیر بیان کرد :


"آرش کردی" با بیان اینکه صنعت برق در ردیف مفاخر و صنایع با بنیه ایران قرار دارد,گفت:میتوان از بلوغ و رشد صنعت برق کشور را در غلبه بر محدودیت ها و مشکلات بهره مند ساخت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد,ظهر پنج شنبه چهارم مردادماه, پروژه احداث پست  400 به 63 کیلو ولت شهید سامعی با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید.
 " آرش کردی"  در این مراسم اظهار داشت: صنعت برق ایران در ردیف صنایع فاخر و بزرگ کشور است و به لحاظ تولید، انتقال و مصرف از شبکه‌های بزرگ محسوب می شود که بر این اساس در رده‌های مهم صنعت برق دنیا جایگاه خوبی دارد.
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به وضعیت بلوغ و رشد صنعت برق کشور یادآور شد: با توجه به بنیه و بستر خوب در این عرصه میتوان بر محدودیت ها و مسائل این روزهای کشور در مسیر توسعه غلبه کرد.
وی  تصریح کرد: با همت و تلاشی که در مجموعه این صنعت وجود دارد  می‌توان بر کاستی ها فائق آمد که برای بهبود وضعیت پیش رو افتتاح پروژه هایی از این قبیل نوید بخش آینده ای روشن می باشد.
مدیرعامل شرکت توانیر ضمن ابراز خرسندی از بهره برداری پروژه شهید سامعی گفت:در بستر های مختلف ابتدا باید زیرساخت ها را برای حضور بخش خصوصی فراهم کرد که هم اکنون نگاه دقیقی در این زمینه وجود دارد.
وی گفت:لازم است زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع به ویژه در حوزه برق را قبل از استقرار سایر موارد ایجاد کنیم و سپس بر مبنای آن ظرفیت, فعالیت های مختلف را جهت دهی و افزایش دهیم.
آرش کردی ادامه داد: به ازای هر یک مگاوات ظرفیتی که در نیروگاه‌های کشور احداث شده است پنج و سه دهم برابر در شبکه‌های انتقال، فوق توزیع و توزیع ظرفیت ایجاد کرده‌ایم.
کردی در پایان بیان کرد: اگر این تعادل به هم بخورد در مباحث تخصصی در حوزه انتقال و تولید و شبکه توزیع با مشکل مواجه می‌شویم کما اینکه در همین استان یزد هم چند سال قبل مشکلاتی وجود داشت که خوشبختانه صنعت برق یزد این موارد را رفع  و امروز پایداری شبکه برق استان در کشور جزو بهترین‌ها معرفی می شود.
 
آدرس کوتاه :