وزیر نیرو:


وزیر نیرو در مراسم بهره برداری از مجتمع آبرسانی روستائی ولایت سه یزد بیان کرد:بهره مندی از الگوها و روش های صحیح مصرف,تامین آب برای مناطق خشک و نیمه خشک کشور را به پایداری می رساند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،روز پنج شنبه چهارم مردادماه،مجتمع آبرسانی روستائی ولایت سه در راستای ارائه خدمات به جامعه محلی و مردم روستاهای دهنو و سیدمیرزا در استان یزد با حضور «رضا اردکانیان» وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
وزیر نیرو در این مراسم ضمن تبریک ایام میلاد با سعادت امام رضا (ع) مطرح کرد:با تلاش دولت و بخش خصوصی چند طرح بزرگ و مهم در استان یزد به بهره برداری و یا زمینه اجرای آن فراهم شده است که اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان را به خود اختصاص داده و این امر مایه خرسندی برای کشور است.
«رضا اردکانیان » ادامه داد: صنعت آب و برق با راهبری برنامه ها،نظارت،هدایت و پشتیبانی  سیاست های دولت  توانسته است سطح ارتقا رضایتمندی مردم را فراهم کند و ضرورت تلاش بیشتر در این زمینه نیز وجود دارد.
اردکانیان اظهار داشت:لهجه و منش یزدی،لهجه شکر است و از هزاران سال پیش مردم این خطه شگفت انگیزترین پدیده را به دنیای عصر خود هدیه و از قنات به عنوان پایدارترین شیوه بهره مندی از منابع طبیعی بهره برده اند.
وی افزود:فعالیت های خوبی در زمینه صنعت آب و برق در استان یزد صورت گرفته و امید است در دولت دوازدهم و با همت اعضای تیم اجرائی دولت در یزد،نظارت و پیگیری های نمایندگان مردم در مجلس،ایفای نقش نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه  بتوان چون گذشته برای تامین آب و انرژی شیوه صحیح مصرف را سرلوحه کار قرار دهیم.
وزیر نیرو یادآور شد:نگاه ویژه در موضوع صرفه جویی به این معنا نیست  که از تامین و انتقال آب غافل مانده ایم و بر اساس شرایط پیش رو دولت  با محوریت وزارت نیرو تمام راه ها و شرایط ممکن را برای این امر مورد توجه قرار داده است.
اردکانیان مطرح کرد:آنچه تامین آب را برای مناطق خشک و نیمه خشک به پایداری می رساند اتخاذ شیوه های صحیح مصرف با الگو گیری از نگاه ماندگار پدرانمان در این عرصه است و پایداری قنات باید ما را به سمت شیوه های مناسب مصرف معطوف سازد.
وی گفت:در این زمینه مقام معظم رهبری نیز اصلی ترین راهکاری که ادامه توسعه و رونق کشور را تضمین می کند اصلاح روش های مصرف انرژی به ویژه در زمینه کشاورزی  طرح و این امر را نیازمند توجه همگانی میدانند.
نماینده هیئت دولت در سفر به استان یزد مطرح کرد:مجموعه عوامل زیست محیطی،جمعیت و توسعه شهرنشینی نیاز به مصرف آب را افزایش داده است و ضرورت های امنیتی و ایجاد شرایط مناسب برای نسل آینده علاوه بر پرداختن به تمام شیوه های انتقال آب از جمله باروری ابرها،شیرین سازی آب دریا،تصفیه خانه پساب و بازچرخانی منابع،آنچه تامین آب را به پایداری می رساند اصلاح مصرف آب در تمام بخش هاست.
وزیر نیرو در پایان خاطرنشان کرد: مردم یزد می توانند چون همیشه در عرصه صرفه جوئی و مدیریت منابع آب برای پایداری شرایط زندگی الگو و سرآمد باشند و نقش خود را به خوبی در این زمینه ایفا کنند.
 


آدرس کوتاه :