شناسه : 96103029
در سفر یک روزه استاندار یزد صورت گرفت؛


استاندار یزد در سفری یک روزه به دو شهرستان بهاباد و بافق، از چند طرح و پروژه عمرانی، کشاورزی، فرهنگی و ورزشی، با حضور مردم و مسوولین این دو شهرستان بهره برداری نمود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، سید محمد میرمحمدی روز پنجشنبه ۹ شهریورماه ۱۳۹۶ در سفری یک روزه به شهرستانهای بهاباد و بافق، از چند طرح و پروژه شهری و روستایی در بخشهای عمرانی، ورزشی، فرهنگی و کشاورزی بهره برداری نمود.
استاندار یزد در ابتدا از طرح آبیاری قطره ای زیر سطحی چاه شهید چمران بهاباد که زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار از کشتخوانهای پسته این شهرستان را پوشش میدهد بهره برداری نمود.
این طرح با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال و با مشارکت ۱۰۲ نفر از کشاورزان این منطقه اجرایی شده که نقش به سزایی در کاهش مصرف آب و افزایش تولید محصول دارد.
وی آنگاه با حضور در روستای گرگین آباد بهاباد و با حضور مردم این روستا، از سالن ورزشی چند منظوره امام رضا( ع) که با مشارکت خیر بزرگوار حاج محمد عبداللهی در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۸۴۰ میلیون تومان ساخته شده بهره برداری کرد.
با ساخت این سالن، مردم این روستا میتوانند فضای مناسبی برای انجام مسابقات ورزشی و فعالیتهای فرهنگی داشته باشند.
استاندار آنگاه از ۸ کیلومتر باند دوم محور بهاباد-بافق با اعتباری بالغ بر چهار و نیم میلیارد تومان بهره برداری نمود‌.
عالی ترین مقام اجرایی استان سپس راهی شهرستان بافق شد و در بدو ورود به حوزه این شهرستان، از ۵ کیلومتر راه روستایی احداث شده روستای جوزی بهره برداری کرد. با بهره برداری از این راه روستایی، کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار بافق از نعمت راه آسفالته برخوردار شدند.
وی آنگاه در جمع مردم این روستا نماز جماعت ظهر و عصر را اقامه نمود و با همراهی امام جمعه بافق، حجه الاسلام والمسلمین سلیمانی، از پروژه تامین آب آشامیدنی ۱۸ روستای بافق که با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال و به طول ۸ کیلومتر اجرا شده بهره برداری نمود.
این پروژه جمعیتی بالغ بر ۶۰۰۰ نفر از اهالی روستاهای منطقه را تحت پوشش تامین آب شرب سالم، بهداشتی و با کیفیت قرار میدهد.
وی آنگاه راه روستایی روستای هسنک را با حضور اهالی این روستا افتتاح نمود. این راه با طول ۷ کیلومتر و اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
میرمحمدی در ادامه سفر به شهرستان بافق، مرکز اورژانس روستای مبارکه بافق را افتتاح کرد. این مرکز عهده دار خدمات اورژانسی و بهداشتی به مردم منطقه است.
عالی ترین مقام اجرایی استان آنگاه با حضور در فرمانداری بافق، از ساختمان جدید التاسیس بخشداری مرکزی این شهرستان بهره برداری نمود.
بهره برداری از پارک بانوان بافق در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال که توسط شهرداری این شهر احداث شده، آخرین برنامه کاری استاندار یزد در این سفر یک روزه بود.
با افتتاح این پارک، بانوان بافقی میتوانند در محیطی زیبا و امن، به فعالیتهای تفریحی، فرهنگی و ورزشی بپردازند.
گفتنی است در این سفر، فرمانداران بهاباد و بافق و جمعی از مردم و مسوولین این شهرستانها، مدیر کل ورزش و جوانان استان، معاون اداره کل راهداری استان، مدیر عامل سنگ آهن بافق، مدیر کل روابط عمومی استانداری و مسوول پیگیری های ویژه استاندار، وی را همراهی می کردند.