وزیر نیرو:


وزیر نیرو در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: تکمیل پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان یزد که به طور متوسط ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، زمینه اشتغال ۱۰ هزار نفر را ایجاد می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز پنج‌شنبه ۲۱ شهریور ماه نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور "رضا اردکانیان" وزیر نیرو و جانشین فرماندهی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان‌های یزد و کرمان و هیئت همراه، "محمدعلی طالبی" استاندار ‌یزد، معاونان استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل حوزه استاندار، فرمانداران و اعضای این ستاد در سالن کوثر استانداری برگزار شد.
وزیر نیرو در این نشست با بیان اینکه مدیریت منابع برای اثربخشی بیشتر از جمله مهم‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: هم‌افزایی و تقویت مشارکت جمعی تنها راهکار تحقق اهداف ستاد ‌راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی در حوزه‌های مختلف است.
"‌رضا اردکانیان" با اشاره به اهمیت جذب مشارکت بخش خصوص برای تقویت راهکارهای اقتصاد مقاومتی، ا‌دامه داد: تعریف هدف و برنامه متناسب با ظرفیت استان‌ها و نقاط مختلف کشور یکی از اهداف حائز اهمیت در حوزه اقتصاد مقاومتی است.
جانشین فرماندهی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان‌های یزد و کرمان محدودیت زمان را اصلی‌ترین چالش در تحقق اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: خروجی تمام جلسات اقتصاد مقاومتی باید با معیارهای‌های مشخص و ثابت ارزیابی شوند.


نرخ بیکاری استان یزد تا دو سال آینده تک رقمی می‌شود


اردکانیان با بیان اینکه برنامه دو سال آینده ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان‌ یزد باید مشخص شود، تصریح کرد: با توجه به نرخ ١٢ و ٨ دهم درصد بیکاری استان یزد، ما باید در دو سال آینده نرخ بیکاری این استان را تک رقمی کنیم و اگر این مهم محقق نشود به معنای این است که ستاد اقتصاد مقاومتی استان در رسیدن به اهداف و برنامه‌های خود موفق نبوده است.
وزیر نیرو با بیان اینکه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان یزد باید روی شاخص ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری متمرکز شود، گفت: این هدف با ظرفیت‌های زیست محیطی، زیرساخت‌های موجود و ظرفیت‌های انسانی متناسب است.
وی ادامه داد: در ستاد مدیریت اقتصاد مقاومتی استان پیگیری جدی مشکلات بخش صنعت و حوزه آب یزد را در دستور کار قرار می دهیم.‌


افتتاح ۳۴ پروژه صنعت آب و برق با اعتبار ١٠١ میلیارد تومان در استان یزد


جانشین فرماندهی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان‌های یزد و کرمان با اشاره به اینکه ۳۴ پروژه صنعت آب و برق با اعتبار ١٠١ میلیارد تومان امروز در استان یزد افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه های اقتصاد مقاومتی استان‌ که به طور متوسط ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اعتبار دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در دست اجراست زمینه اشتغال ۱۰ هزار نفر را ایجاد می کند که البته اتمام کامل این طرح ها به چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.
اردکانیان در پایان سخنان خود با اشاره به چالش بی‌آبی در استان یزد، گفت: متأسفانه در استان که با چالش جدی بی آبی مواجه است، ۴۰۰ هزار کولر آبی درحال کار است و این وظیفه ما می باشد که انرژی لازم را تامین و سرمایه مورد نیاز را ایجاد کنیم که کولرهای آبی را به سمت گازی ببریم و بخشی از این آب را هم به همان سرمایه‌گذاری اختصاص دهیم.
گفتنی است در ابتدای این نشست گزارشی از وضعیت اقتصادی و مهم‌ترین فعالیت های ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، اهم نیازمندی‌های تحقق مصوبات طرح ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی استان، گزارش پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی استان در حوزه های مختلف از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نقش صنعت آب و برق در توسعه استان و گزارش عملکرد صنایع آب و برق در اقتصاد مقاومتی استان ارائه گردید.

★خبرنگار: مجید وفایی شاهی★

★عکس: رضا زا‌رع★


آدرس کوتاه :