شناسه : 93971924
در کارگروه پیگیری اقدامات تسهیل ازدواج جوانان عنوان شد:


کارگروه پیگیری اقدامات تسهیل ازدواج جوانان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، سازمان‌های مردم‌نهاد و نمایندگان دستگاه‌های دولتی در سالن شهید موحدین استانداری یزد برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، در این کارگروه «محمدعلی طالبی» با تأکید بر لزوم هماهنگی و هم‌افزایی برای پیشبرد برنامه‌ها گفت: نمایندگان تشکل‌ها و دستگاه‌ها دیدگاه‌های خود را ارائه کنند تا هماهنگی و تعامل بیشتری بین دستگاه‌ها و تشکل‌ها شاهد باشیم.
وی بابیان اینکه همه ما در کارگروه‌ها نقش داریم و باید یک برونداد خوب از فعالیت کارگروه داشته باشیم افزود: از نتایج برون داد خوب، داشتن مطالعه زیاد است و باید با هم‌اندیشی و تعامل در نظرات تصمیمات خوبی گرفته شود.
معاون استاندار یزد بابیان اینکه جای یک همفکری در این زمینه خالی بوده اظهار داشت: اینکه دستگاه‌ها و تشکل‌ها با هم‌فکری کاری را انجام دهند ضرورت داشته که تشکیل این کارگروه ضرورت امر را روشن کرده است.
وی با اشاره به فعالیت برخی دستگاه‌ها به‌طور ویژه در این کارگروه گفت: آموزش‌وپرورش ازجمله دستگاه‌هایی است که نقش پررنگی در این حوزه دارد و می‌تواند به ایفای نقش بپردازد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار یزد هم بابیان اینکه بحث ازدواج و مباحث مرتبط با خانواده، موضوعاتی چندجانبه است گفت: این مباحث نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها ازجمله دستگاه‌های دولتی و تشکل‌های مردم‌نهاد دارد تا از آسیب‌ها پیشگیری شود.
«مجید جوادیان زاده» بابیان اینکه باید برای بالندگی خانواده‌ها تلاش کرد افزود: تشکیل کارگروه تسهیل ازدواج که ترکیبی از سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های دولتی است برای این هدف شکل‌گرفته تا نتیجه‌بخش باشد.
وی با اشاره به برگزاری همایش خیران ازدواج در شهریورماه اضافه کرد: همچنین دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد برنامه‌های خود را برای سهولت در امر ازدواج ارائه کنند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد نیز گفت: ازدواج یک موضوع کشوری است و چیزی که موجب کاهش ازدواج و افزایش طلاق است عدم داشتن مهارت زندگی است که تنها در استان یزد نبوده و در کل کشور این مشکل وجود دارد.
«رقیه کرمانیان» بابیان اینکه زوجین مهارت زندگی را ندارند اظهار داشت: اگر زوج‌ها از شناخت کافی برخوردار باشند می‌توانند زندگی خوبی را آغاز و به‌طور مداوم داشته باشند.
وی دومین عامل طلاق را نیز مشکلات اقتصادی برشمرد و با اشاره به برگزاری همایش خیرین ازدواج گفت: باید در این کارگروه و حتی برگزاری همایش، در هر دو زمینه اقتصادی و مشکلات مهارت‌آموزی بپردازیم و خیران را در این دو زمینه به جامعه معرفی کنیم و از کمک‌های تشکل‌ها و خیران در این زمینه بهره‌مند شویم.
در این نشست هریک از اعضا و نمایندگان دستگاه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.