شناسه : 93831352


اولين دوره آموزشي آشنايي با وظايف،تشكيلات و جايگاه قانوني شوراها با حضور مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري ، بخشدار مركزي مهريز و منتخبين شوراهای روستایی اين بخش در سالن اجتماعات فرمانداري مهريز برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ مديركل دفتر امور روستايي وشوراهاي استانداري يزد با تبريك به منتخبين پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي روستاهاي بخش مركزي مهريز گفت : از اين كه با راي مردم طي مدت 4 سال انتخاب شديد افتخاريست و بايد تمام تلاش خود را براي خدمت به روستائيان به كار گيريد.

«محمد يارمند» به ابلاغيه وزارت كشور و سازمان شهرداريهاو دهياريها در خصوص برگزاري دوره آموزشي براي منتخبين شوراها گفت : چون در انتخابات اخير بيش از 70 درصد از اعضاي منتخب شوراها جديد انتخاب شدند ، مي طلبد تا اقداماتي در جهت آموزش به آنان صورت گيرد. 

وي در ادامه يكي از مهمترين وظيفه شوراها را انتخاب دهيار عنوان كرد و افزود : شما بايد در ابتداي كار خود دهياري را انتخاب كنيد كه بادرايت ،‌متخصص و باتجربه باشد كه بتواند در ادامه كار همراه و همگام با شورا و مردم به وظايف قانوني خود بپردازد .

مديركل دفتر امور روستايي وشوراها در پايان به اقدامات صورت گرفته در دولت يازدهم در روستاها اشاره و خاطرنشان كرد : اختصاص بسته هاي اشتغالزايي در روستاها ،‌ اجراي عمليات گازرساني به روستاهاي مناطق محروم و افزايش سقف اعتبارات ارزش افزوده براي روستاها از جمله اقداماتي است كه در دولت تدبير اميد در روستا انجام شده است.