شناسه : 93728451
استاندار یزد:


استاندار یزد با تقدیر از مجریان انتخابات و هیئت‌های نظارت بر برگزاری انتخابات پرشور و سالم گفت: بررسی اعتراضات نشان داد که انتخابات دقیقاً قانوني برگزارشده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، در مراسمی از هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان یزد تجلیل شد.
«سید محمد میرمحمدی» در این آیین با اشاره به تلاش دست‌اندركاران و مجريان انتخابات به‌ویژه هیئت‌های نظارت كه با دقت و متانت در اجرای كامل قانون مؤثر بوده‌اند؛ گفت: خوشبختانه هیئت‌های نظارت و مجریان انتخابات تمام سعي خود را در رعايت حق‌الناس به كار بستند.
وی با اشاره به وجود اعتراضاتی درزمینهٔ برگزاری انتخابات ادامه داد: براي اطمينان خاطر معترضين، تعدادي صندوق رأی بازشماري شد و براي معترضين کاملاً مشخص شد كه انتخابات دقیقاً قانوني برگزارشده است و اين براي ما بسيار ارزشمند است كه هم مجريان و هم مراقبين و نمايندگان شوراي نگهبان و هم بازرسين با همكاري، اين انتخابات را به‌خوبی برگزار كردند.
میرمحمدی با اشاره به مشاركت 4/93 درصدي مردم یزد و ثبت رکوردی جدید در کشور عنوان کرد: اين مشاركت سياسي نشان از حضور و آگاهي و درك عميق سياسي مردم استان داشت و که باید تشکر کرد و از سوي ديگر از نامزدهايي كه به میدان آمدند و تمام كساني كه سهمي در افزايش مشاركت داشتند نیز تشكر مي‌كنم.
وی با تقدیر از هیئت‌های نظارت كه با برنامه‌ريزي دقيق و مستمر و ارائه آموزش‌های لازم و تعيين اعضاي هیئت‌ها موجب برگزاری انتخابات پرشور شدند؛ افزود: خوشبختانه آنچه مدنظر مقام معظم رهبري در تحقق مشاركت حداکثری و حضور پاي صندوق‌هاي رأی بود اتفاق افتاد و اين انسجام ملي ما را در جهان بازتاب داد كه نشان از وحدت و همدلي و پايبندي به‌نظام و انقلاب بود.
استاندار یزد، حضور خيره‌كننده مردم تا آخرين دقايق را بسيار ارزشمند برشمرد و اظهار داشت: بسياري از مردم به دليل ازدحام جمعيت در پاي صندوق‌ها، از رأی دادن در ساعت مقرر كه براي اولين بار در تمام انتخابات گذشته رعايت شد بازماندند و بعد از دوازده شب نيز هيچ رأیی اخذ نشد. بااین‌حال مشاركت بسيار بالابود و تمام خبرنگاران خارجي شاهد اين حضور بسيار باشكوه مردم بودند و دهان بسياري از یاوه‌گویان به جمهوري اسلامي با همين حركت مردم بسته شد و اقتدار سياسي كشور در جهان به‌خوبی حفظ شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در کشور و شهادت تنی‌ چند از هم‌وطنان تصریح کرد: بعد از انتخابات نیز توطئه عوامل داعش را سپاه قدرتمند كشورمان با پرتاب موشك‌ها قاطعانه و محكم پاسخ داد و با اين حركت توجه جهانيان به اقتدار نظامي ما نيز جلب شد.
میرمحمدی با بیان اینکه ازنظر امنيت در انتخابات نیز اقتدار نيروهاي انتظامي کشور در جهان ثابت شد و تمام جهانيان از این اقتدار مطلع شدند؛ اضافه کرد: در تمام انقلاب هدف دشمن اين بوده كه اقتدار داخلي را بشكند و هنوز هم اين هدف را دنبال مي‌كند. آن‌ها با ايجاد گروهك‌هاي مختلف در نظر داشتند بين مردم اختلاف بيفكنند كه با درايت حضرت امام (ره) خنثي شد.
وی از دیگر دسیسه‌های دشمن را ایستادگی در برابر کشور با شروع جنگ خواند كه بازهم اين مردم با مجاهدت در دفاع از كشور برآمدند و پيروزمندانه جنگ تحميلي را بعد از هشت سال بدون اينكه يك وجب از خاك را ازدست‌داده باشد تمام كرد.
استاندار یزد حرکت بعدی دشمن را وضع تحریم‌های ظالمانه برشمرد كه دشمنان در آن نیز توفيقي نداشتند و گفت: در ادامه داعش را به وجود آوردند تا چهره اسلام را خراب كنند و به ايران هم آسيب بزنند و علی‌رغم همه تلاش‌هایی كه براي ضربه زدن به ايران و جمهوري اسلامي داشتند به هيچ نتیجه‌ای نرسيدند.
وی تصریح کرد: پس از بیهوده دیدن همه تلاش‌هایشان علیه کشور، در اين زمان اروپاييان به نتيجه رسيدند كه با ايران بايد تعامل و مذاكره كنند و همه اين نتايج از اقدامات مردم و دولت با همدلي و همكاري انجام شد و هوشياري مردم و دست‌اندرکاران انتخابات در رعايت مر قانون باعث شد كه جلوي سو استفاده دشمنان گرفته شود و صحنه‌های شكوهمندي به وجود آمد و دنيا انگشت حيرت به دهان گرفت كه اين ملت این‌گونه در دفاع از نظام به صحنه آمد.
میرمحمدی از دیگر موارد اتحاد و انسجام را روز قدس دانست و گفت: اگر روز قدس امسال را در كشورهاي اسلامي با دو دهه قبل مقايسه کنیم می‌بینیم که همه حول اين موضوع محوري جهان اسلام به تفاهم رسیده‌اند و اسراييل هم نگراني خود را از این‌همه توفيقات كه در جبهه‌های مختلف ما به اسراييل نزديك شده‌ایم و ترس و دلهره در دل آن‌ها انداختيم نشان مي‌دهد.
استاندار یزد تصریح کرد: شعار اول انقلاب با این مضمون كه " آمريكا در چه فكريه ايران پر از بهشتيه" روزبه‌روز بيشتر اثبات مي‌شود و از خداوند قادر و توانا می‌خواهم كه ما را از غفلت دور كند و تلاش‌هاي شما عزيزان نيز موردتوجه خداوند قرار گيرد.