استاندار یزد:


استاندار یزد در مراسم تکریم و معارفه فرماندهی انتظامی استان که با حضور "سردار اشتری" فرمانده نیروی انتظامی کشور برگزار شد با تاکید بر اینکه بدخواهان ‌و دشمنان نظام در مقابل عظمت ایران اسلامی تسلیم می‌شوند، گفت: امروز بخش مهمی از آرامش جامعه را مدیون همکاران نیروی انتظامی و جانفشانی‌های آنها هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز سه شنبه شانزدهم مرداد ماه مراسم تکریم و معارفه فرماندهی انتظامی استان با حضور "آیت الله محمدرضا ناصری" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، "سردار حسین اشتری" فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، "محمود زمانی قمی" استاندار یزد، "حجت الاسلام والمسلمین حسن معزالدینی" امام جمعه موقت یزد،‌ "محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استا‌ندار، اعضای شورای تامین استان و تعدادی از مدیران کل و مسئولان استان در سالن همایش های نیروی انتظامی برگزار شد.
‌استاندار یزد در این مراسم با اشاره به اینکه ما در شرایط حساسی قرار گرفته ایم و کسانی که روزهای مبارزه و تلاش برای استقرار انقلاب اسلامی و محصول همیشه جاوید جمهوری اسلامی را دیدند، می‌توانند این شرایط را به‌خوبی منتقل کنند، بیان کرد: امروز همان اخلاص و تلاش‌ها را برای دفاع و صیانت از اصل انقلاب و جمهوری اسلامی طلب می‌کنیم.
"‌محمود زمانی‌قمی" با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب همگان برای استقرار و پیروزی نهضت بزرگ اسلامی در زیر آن چتر تلاش کردیم، ‌ادامه داد: چنانچه بخواهیم انقلاب و دوام آن را برای صدها سال ضمانت کنیم و آیندگان به تماشا بنشینند که خواهند نشست، تمام عناصری که در چتر تأسیس دیده بودند و دیده بودیم باید در چتر بقا و دوام نیز دیده شو‌د.
وی افزود: در روزهایی که همه مردم ایران با گرمی خاصی تلاش می‌کردند که استبداد داخلی و استعمار خارجی را به‌زانو درآورند و آرزوی دیرینه مردم مسلمان را در کشور مستقر کنند که همان پیروزی انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی بود، آن چتر ویژگی‌هایی همچون مهربانی، مجتمع بودن، اتحاد، پیروی کردن از اعتقادات و رهبری و راهبری از این اعتقادات و بسیاری از عناصر دیگر به همراه داشت.
‌زمانی قمی خاطرنشان کر‌د: ‌امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که سخت‌تر و بیشتر از ابتدای انقلاب به ما هجمه وارد می‌شود اما تجربیات فراوان و زیادی را در اختیار داریم که می‌توانیم با تمسک و توکل به خدای متعال دوام و بقای انقلاب اسلامی را بیش‌ازپیش موجب و سبب شویم.
رئیس شورای تامین استان با اشاره به اینکه حاکمان کم‌خرد آمریکا فکر می‌کردند بعد از حوادث دی‌ماه و با خروج آمریکا از برجام، جمع زیادی از ایرانی‌ها عزا می‌گیرند و به خیابان‌ها می‌آیند، گفت: واکنش مردم همیشه در صحنه در ساعات اولیه خروج آمریکا از برجام و در روزها و هفته‌های بعد چیز دیگری بود و ملت ایران نشان داد که با تمام وجود پای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب ایستاده است.
‌زمانی قمی ادامه داد: دستگاه حاکمیت آمریکا امروز برای گفت و گو و مذاکره کردن با جمهوری اسلامی ایران تقریباً التماس می‌کند زیرا تمام پیش‌بینی‌های آمریکا به نتیجه نرسیدند و ملت ایران و همه دست‌اندرکاران پاسخ دیگری دادند.
وی افزود: چنانچه ما تصمیم بگیریم که باهم باشیم‌، کشور را به‌خوبی اداره کنیم و از عهده حل مشکلات با توکل به خدا برآییم، پروردگار نیز کمک می‌کند و انتهای کار تسلیم شدن آمریکا و همه دشمنان و بدخواهان نظام در مقابل عظمت جمهوری اسلامی و عزت ملت ایران است.
استاندار یزد در پایان سخنان خود نیروی انتظامی را بخش عمده ای از سازمان و نظم دهنده در درون کشور و نیز در مرزها و شئون دیگر جامعه دانست و خاطر نشان کرد: هیچ ارگانی به اندازه نیروی انتظامی تنوع در ماموریت ندارد، ‌افراد در یک طیف بسیار وسیعی با نیروی انتظامی سر و کار دارند و ما بخش مهمی از آرامش در جامعه را مدیون همکاران نیروی انتظامی و جانفشانی آنها هستیم.


افزایش محبوبیت نیروی انتظامی نزد مردم


فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: بر اساس نظرسنجی ها، محبوبیت این نیرو نزد مردم ایران در عرصه های مختلف نسبت به گذشته افزایش یافته است.
"سردار سرتیپ حسین اشتری" ‌ادامه داد: بر پایه چهار نظرسنجی مختلف، مردم پلیس را مرجع و پناهگاه خود می دانند و به فعالیت و حضور این نیرو علاقه بیشتری پیدا کرده اند.
فرمانده ناجا امنیت در کشور را بالاترین سرمایه اجتماعی دانست و تصریح کرد: با هوشیاری مردم و حضور ارتش، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، نیروی مقاومت بسیج و پشتیبانی دستگاه قضایی این امر تحقق یافته است.
گفتنی است در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از تلاش های چهار ساله "‌سردار ایرج کاکاوند"‌ فرماندهی سابق انتظامی استان تجلیل و "‌سردار محمدرضا میرحیدری" به عنوان فرمانده انتظامی استان یزد معرفی شد.
 


آدرس کوتاه :