شناسه : 93747649
استاندار یزد در بازدید از گمرک مطرح کرد:


استاندار یزد در بازدید از گمرک استان با تأکید بر رعایت قانون و قانون‌مداری در امور گمرک گفت: باید با راهکارهای مؤثر و قانونی تخلفات را به صفر رساند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، استاندار یزد و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در بازدید از گمرک استان ضمن آشنایی با روند فعالیت‌های گمرکی از نزدیک در جريان مسائل و مشكلات آن قرار گرفتند.
«سید محمد میرمحمدی» در این بازدید با تقدیر از فعالیت‌های انجام‌شده در امور گمرکات استان اظهار داشت: امید است با حضور مدیرکل جدید در این سمت شاهد ساماندهی فعالیت‌های گمرکی باشیم و گمرک استان نیز شکل مطلوب‌تری را به خود بگیرد.
وی بابیان اینکه اعتقاددارم همواره می‌توان بهتر از گذشته کار و فعالیت داشت؛ تأکید کرد: هر چه زمان می‌گذرد و به جلو می‌رویم لازم است کار را بهتر از گذشته انجام دهیم چراکه شناخت و تجربه بیشتر شده و روشن می‌شود چه‌کاری را لازم است انجام دهیم.
استاندار یزد با تأکید بر همدلی و همراهی در بین نیروهای آن مجموعه افزود: با همکاری و همدلی می‌توان ساماندهی درستی به کارها داد و اشکالات را رفع کرد.
وی با اشاره به اینکه کار بدون عیب و ایراد نمی‌شود و باید بپذیریم که اشکال و خطا در کار وجود دارد؛ تصریح کرد: ما هیچ‌کدام به‌طور کامل در کارها تخصص نداریم؛ اما هرزمانی که متوجه اشکال و خطا و اشتباه در کار می‌شویم سریعاً باید آن را رفع کنیم.
میرمحمدی بابیان اینکه مجموعه استانداری یزد از گمرک استان برای حل مشکلات و کاستی‌ها حمایت خواهد کرد؛ عنوان داشت: همه دستگاه‌ها در استان آبروی نظام هستند و هر دستگاهی که سلامت بیشتری داشته باشد کارایی بالاتری خواهد داشت چراکه نظم و انضباط در دستگاه اداری به‌عنوان سلامت نظام تلقی خواهد شد.
استاندار یزد از مقوله‌های سلامت نظام در دستگاه‌های اداری را تکریم ارباب‌رجوع، سرعت در انجام کار، همدلی و همراهی، انجام کار درست و به‌دوراز تخلف برشمرد و تصریح کرد: این موارد نشان‌دهنده وضعیت کل نظام است و مردم ما دست به انقلاب زدند تا نظام ارزشمندی داشته باشند و وظیفه ما نیز این است که به خون شهدا به‌عنوان دِینی بر گردن خود پایبند باشیم و بهتر به مردم خدمت کنیم.
وی بابیان اینکه ارزیابی از خدمات ارائه‌شده می‌تواند موجب بهبود ارائه خدمات باشد؛ گفت: زمانی می‌توانیم ارزیابی درستی از فعالیت‌ها و خدمات خود داشته باشیم که مردم رضایت داشته باشند و این رضایتمندی را در مردم ببینیم و بر مبنای قانون و آنچه قانون مشخص کرده است فعالیت کنیم.
میرمحمدی در پایان با تأکید بر اینکه مردم نیز قانون‌مداری را می‌پسندند و از تبعیض بیزارند؛ افزود: کار اگر بر مبنای قانون و تعاریف قانونی انجام شود قطعاً اشکال و ایراد کمتری خواهد داشت و تخلفی نیز صورت نخواهد گرفت.