سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد:


سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد بازآفرینی شهری را ایجاد محلات جدید با تمام خدمات عمومی دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، نشست ستاد بازآفرینی شهری استان یزد با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها، مدیران و روسای ادارات عضو این ستاد برگزار شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در این نشست اظهار داشت: هدف اصلی بازآفرینی شهری توجه به بافت فرسوده و ناکارآمد است که این مهم به‌صورت پروژه‌های ایجاد محله نوین با تمام خدمات عمومی و زیرساخت‌ها فراهم می‌شود.
«محسن صادقیان» بابیان اینکه اولویت اصلی مسئولان کشوری در سال 97 توجه به نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و بازآفرینی شهری است؛ افزود: طرح‌های بازآفرینی شهری موجب ایمن‌سازی و سازمان‌دهی بافت فرسوده، ایجاد اشتغال، فقرزدایی و ایجاد جاذبه‌های جدید گردشگری می‌شود.
صادقیان عنوان کرد: در بحث بازآفرینی شهری مشارکت مردم، حمایت‌های دولت همراه با سرمایه بخش خصوصی همراه می‌شود تا ضمن مرتفع ساختن نیاز مردم ساکن در منطقه به نیاز جدید مسکن جوانان و قشرهای کم‌درآمد نیز پرداخته شود.
وی در پایان با تأکید بر اهمیت بازآفرینی شهری در یزد به دلیل قرار گرفتن بافت فرسوده در کنار بافت تاریخی افزود: با توجه به اینکه در بافت‌های فرسوده اکثر خانه‌ها فاقد مشخصات فنی و مهندسی هستند، معابر و دسترسی‌های بافت نامناسب است در صورت هرگونه بحرانی اولین مکانی که آسیب می‌بیند بافت‌های فرسوده است چراکه امکان ارائه خدمات نیز وجود ندارد، لذا باید با تدوین یک برنامه جامع به دنبال ساماندهی و بهسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد بود.
 


آدرس کوتاه :