معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار:


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در دیدار با رئیس شورای روسی ایرانی و مرکز مطالعات ایران معاصر در روسیه گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز آسیب پذیری کمتری نسبت به گذشته در برابر تحریم ها دارد و در کشور ما کسی تهدیدهای دونالد ترامپ را جدّی نمی گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در دیدار با "رجب صفرف" رئیس شورای روسی ایرانی و رئیس مرکز مطالعات ایران معاصر در روسیه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران راه مراوده و ارتباط با کشورهای دیگر را به خوبی آموخته است و تعاملات گسترده ای با جهان در حوزه های مختلف دارد.
وی ادامه داد: رهبری های مدبّرانه رهبر فرزانه انقلاب، وجود اتحاد و همبستگی میان مردم و مسئولان با هر تفکر و گرایش سیاسی و تدابیر دولت تدبیر و امید امروز بیش از هر زمان دیگری به ملّت ایران اعتماد به نفس بخشیده است و هیچ کس از تهدیدهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نگرانی ندارد  و این تهدیدها را جدّی نمی گیرد.
زینی وند افزود: ایران در شرایط امروز ، آسیب پذیری کمتری نسبت به گذشته در برابر تحریمها دارد و این امر به دلیل قوی تر شدن بخش خصوصی و حمایت مسئولان از این بخش است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خاطرنشان کرد: در کنار بخش خصوصی قوی ، شناخت بهتر مراودات با دنیا ، تعاملات گسترده با جهان، نیروهای تحصیلکرده و متخصص و وجود اتحاد  و همدلی بین ایرانیان داخل و خارج کشور از دیگر ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: علاوه بر این ظرفیت ها، تدابیر دولت، همراهی ملت و ریشه دار بودن ایران موجب شده است تا در اتفاقات و جریان های سیاسی هیچگونه نگرانی نداشته باشیم.
زینی وند بیان کرد: دولت از بخش خصوصی حمایت کرده و می کند، هر سال با کوچک تر شدن دولت و تقویت این بخش، شاهد ایجاد دولتی چابک و توسعه گرا هستیم و اگر دولتهای نهم و دهم مسیر تعیین شده در رابطه با کوچک تر کردن بدنه دولت را درست رفته بودند امروز شاهد اتفاقات بهتری در بخش خصوصی بودیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در رابطه با روابط ایران و روسیه گفت: لازم است برای تقویت روابط اقتصادی میان دو کشور برخی موانع و ذهنیت های تاریخی ایرانیان تغییر کند و در مسیر اعتمادسازی بیشتر تلاش شود.
زینی وند در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در روابط سیاسی، فعالیت های خوبی میان کشورهای ایران و روسیه وجود دارد اما در حوزه اقتصادی باید گام های بهتر و جدی تری برداشته شود.
رئیس مرکز مطالعات ایران معاصر در روسیه نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه ایران می تواند قلب تپنده اقتصاد در منطقه و جهان باشد، گفت: جمهوری اسلامی ایران و روسیه در کنار هم می توانند وضعیت بین المللی را در حوزه های سیاسی و اقتصادی تغییر دهند و بهبود بخشند.
"رجب صفرف" ادامه داد: روابط سیاسی ۲ کشور بسیار صمیمی و تأثیرگذار است و اتحاد و انسجام آنها را می توان در جریان اتفاقات سوریه به خوبی مشاهده کرد.
رئیس شورای روسی ایرانی روابط اجتماعی خاطرنشان کرد: یزد شهر تاریخی کم نظیری است و باتوجه به پتانسیل های منحصر به فردی که این استان دارد، علاقه مند به گسترش روابط تجاری با یزد هستیم.
 


آدرس کوتاه :