«محمدعلی طالبی» در نشست هم‌اندیشی كارگروه حقوق شهروندي با اشاره به اهتمام ويژه دولت تدبير و اميد بر ارتقا جايگاه حقوق شهروندي در جامعه بيان كرد: نگاه علمي، جامعه‌پذیر و راهكارهاي عملي در ترويج و تحقق مؤلفه‌های حقوق شهروندي اثرگذار است.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد؛ اولين جلسه كارگروه حقوق شهروندي استان به‌منظور ارتقا جايگاه حقوق شهروندي با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد، مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، دستيار حقوق شهروندي و جمعي از فعالان و اثرگذاران اجتماعي برگزار شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد در اين جلسه گفت: موضوع حقوق شهروندي از رويكردهاي راهبردي دولت تدبير و اميد است و تحقق اين موضوع می‌تواند تقويت سرمايه اجتماعي و افزایش اعتماد عمومي را به همراه داشته باشد.
طالبی افزود: در حوزه حقوق شهروندي با چالش‌ها و موانعي براي فرهنگ‌سازی و اجرا روبرو هستيم و بايد نگاه علمي و جامعه‌پذیر نسبت به شناخت اين موانع و ارائه راهكارهايي براي آگاهي بخشي عمومي و جهت‌دهی گفتمان حقوق شهروندي در ادبيات سياسي و اجتماعي استان به وجود آيد.
وی خاطرنشان كرد: در این كارگروه پاسخگويي و شفافيت به‌عنوان دو عنصر حكمراني خوب بايد تبيين و موردتوجه باشد و از سوي ديگر با بهره‌مندی از رسانه‌ها و ساير ظرفیت‌های اجتماعي در مسير مطالبه گري جامعه و تبديل استان يزد به پايلوت اجراي حقوق شهروندي تلاش شود.
«فخرالسادات خامسي» مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد نيز در اين جلسه با اشاره به اهميت فعال‌سازی موضوعات متنوع در حقوق شهروندي براي خدمات‌رسانی مطلوب و رضايت جامعه گفت: علاوه بر استفاده از قابلیت‌های رسانه‌ای، تبليغات محيطي و جذب همكاري نهادها و دستگاه‌های متولي امر فرهنگ؛ توجه به قابلیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد، محلات و اثرگذاران اجتماعي نيز اثرات قابل‌توجه اي به همراه دارد.
در پايان «سعيده غالبي» دستيار حقوق شهروندي معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد ضمن ارائه گزارشي از اهداف تشكيل كارگروه حقوق شهروندي به بهره‌مندی از دیدگاه‌های تخصصي و تجربه‌های گروه‌های مختلف در مسير عملياتي كردن مؤلفه‌های منشور حقوق شهروندي در استان و با محوريت اين كارگروه اشاره كرد.
 


آدرس کوتاه :