معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار:


"علی زینی وند" در همایش آموزشی نخبگان کسب و کار که به همّت دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه در ایجاد اشتغال و توسعه باید به ظرفیت روستاها، بانوان و جوانان استان توجه ویژه داشته باشیم، گفت: در دولت تدبیر و امید تصمیم گیری در حوزه کسب و کار بهبود یافته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد  در همایش آموزشی نخبگان کسب و کار که در سالن همایش های هلال احمر یزد برگزار شد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بیان کرد: امروز پایه قدرت حکومت ها و جوامع بشری به دانش است و این علم و دانش است که در دنیا تحول ایجاد کرده است.
"علی زینی وند" ادامه داد: هیچ کشوری اتفاقی پیشرفت نیافته و توسعه پیدا نکرده است و ما نیز باید از این تجربه ها استفاده کنیم و مسیر درست را برویم.
وی افزود: خوشبختانه شاهد رونق رشته های فنی و حرفه ای در حوزه دانشگاهی و گرایش دانش آموزان و دانشجویان به این رشته ها هستیم و این نشانه خوبی برای پیشرفت و توسعه کشور است.
زینی وند خاطرنشان کرد: متاسفانه در سالهایی شاهد این بودیم که آفت مدرک گرایی اغلب بی دانش در کشور رونق پیدا کرد اما امروز جوانان ما گرایش به سمت حرفه آموزی و رشته های دانش بنیان دارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات کشور در حوزه اشتغال اشاره و تاکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران یکی از محوری ترین تصمیمات دولت ها بحث اشتغال بوده است.
وی ادامه داد: تصمیم گیری در حوزه کسب و کار در دولت تدبیر و امید بهبود یافته اما لازم است با نگاه درست و علمی مشکلات را شناسایی و برای رفع آن اقدام کنیم.
زینی وند تاکید کرد: در ایجاد اشتعال و توسعه در استان و کشور باید به ظرفیت روستاها، بانوان و جوانان توجه و نگاه ویژه داشته باشیم و لازم است تصمیم گیرندگان حوزه کسب و کار در کنار توجه به این ظرفیت ها بر سرمایه های خُرد مردم برای تولید و ایجاد اشتغال تمرکز نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خاطرنشان کرد: با توجه به این ظرفیت ها و وارد کردن سرمایه های خُرد مردم به چرخه تولید و اشتغال استان، در یک بازه زمانی سه تا چهار ساله مشکلات اشتغال و بیکاری استان حل خواهد شد.
گفتنی است در این همایش آموزشی که به همّت دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد و همکاری مجموعه تمدن پویا برگزار شد، "بهروز فروتن" موسس صنایع غذایی بهروز و "محمدمهدی فنایی" موسس کارخانجات الکترو کویر یزد به عنوان کارآفرینان موفق کشور تجربیات و دانش خود را به علاقه مندان و نخبگان کسب و کار انتقال دادند.
 


آدرس کوتاه :