معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ‌یزد تاکید کرد:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در مراسم رونمایی از پوستر #پاسخگو‌_هستیم اجرای این طرح از سوی اداره کل روابط عمومی استانداری را نظام‌مند کردن پاسخگویی در سطح استان ‌دانست و تأکید کرد: با تحقق این مهم‌ مسئولیت پذیری، شفافیت و قانون‌مداری مدیران استان افزایش می‌یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز دوشنبه پنجم شهریور ماه و همزمان با هفته دولت رونمایی از پوستر #پاسخگو_هستیم با حضور "محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، "علی صالحی" مدیرکل روابط عمومی استانداری و اهالی رسانه استان در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، گفت: امیدواریم در هفته دولت و هفته های بعد از آن روابط و ارتباط بهتری میان اهالی رسانه و مجموعه مدیران دولتی برقرار باشد.
"محمدعلی طالبی" با اشاره به طرح #پاسخگو_هستیم که از سوی اداره کل روابط عمومی استانداری و شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اجرا می ‌شود، بیان کرد: این طرح در حقیقت نظام مند کردن پاسخگویی در سطح استان است و با تحقق این مهم‌ مسئولیت پذیری، شفافیت و قانون‌مداری مدیران استان افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: شاید در گذشته شعارهایی داده شده و انتظاراتی بیان گردیده است اما این نظام‌مند کردن می‌تواند الزام پاسخگویی را در بین ‌بدنه اداری استان به وجود آورد و مطمئناً همکاری، تعامل و مطالبه‌گری اهالی رسانه می‌تواند به اجرای هرچه بهتر این طرح و برنامه‌هایی که برای موضوع پاسخگویی مدنظر است، کمک کند.
بازتر شدن دایره شورای اطلاع رسانی استان
طالبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ترکیب جدید شورای اطلاع رسانی استان،‌ بیان کرد: با توجه به شرایطی که در بخش اطلاع رسانی و ضرورت هایی که در کشور ‌و استان وجود داشته است به ویژه لزوم تعامل هرچه بیشتر، میان بخش های مختلف حاکمیت در حوزه اطلاع رسانی با تدبیر وزارت کشور تغییری در ترکیب اعضای شورای اطلاع‌رسانی ایجاد شده به این معنا که از این به بعد دستگاه های بیشتری را در شورای اطلاع رسانی استان خواهیم داشت، دایره شورا بازتر می شود و از نهادها و دستگاه‌های مختلف در این شورا حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: مسئولیت جلسات با استاندار محتر‌م است و مدیرکل روابط عمومی استانداری به عنوان دبیر شورا و سخنگوی استانداری در ترکیب جدید تعیین شده و امیدواریم خلأهایی که در گذشته وجود داشته و بخشی از آن برمی گشته به اینکه شورای اطلاع رسانی استان به دلیل عدم حضور بعضی از دستگاه‌هایی که جایگاهشان در بحث اطلاع‌رسانی حائز اهمیت بوده و در شورا حضور نداشتند ‌و از آن هماهنگی لازم برخوردار نبوده، رفع شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: همه تریبون‌ها‌یی که در کشور و سطح استان‌ها مخاطبانشان مردم هستند در یک راستا مدافع منافع مردم و نظام باشند و بعضا ناهماهنگی هایی که در عرصه اطلاع رسانی و بیان منافع ملی به آنها آسیب هایی وارد شده است، از این به بعد کمتر شاهد این‌گونه آسیب‌ها باشیم.
پاسخگویی علاج بسیاری از دردهای جامعه
مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد نیز در این مراسم ضمن تشریح اهداف طرح #پاسخگو_هستیم ، گفت: پاسخگو‌یی علاج بسیاری از دردهای جامعه و عامل موثر در ایجاد اعتماد بین مردم و مسئولان است.
"‌علی صالحی" افزود: در کنار اجرای این طرح، دبیرخانه پاسخگویی در اداره کل روابط عمومی استانداری ایجاد شده ‌ا‌ست و در آینده نزدیک برگزاری نشست های پاسخگویی مدیران دستگاه های اجرایی استان را با اهالی رسانه خواهیم داشت.
گفتنی است در پایان این مراسم از پوستر ‌طرح  #‌پاسخگو_هستیم توسط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار رونمایی شد.
 
 
‌★خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★
★عکس: ‌رضا زارع★

آدرس کوتاه :