شناسه : 87311968


با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و استاندار یزد مرکز مدیریت راهبردی افتا در استان یزد افتتاح شد و به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، سومین مرکز افتای کشور با حضور «ابوالحسن فیروزآبادی» رئیس مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور، «مجتبی جعفری» قائم مقام مرکز ملی فضای مجازی، «رضا جواهری» رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد و جمعی از اعضای شورای اداری استان روز چهارشنبه 27 بهمن ماه رسما آغاز به کار کرد.
استاندار یزد در جمع مدیران استان ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان، با بیان اینکه این استان سومین استانی است که مرکز مدیریت راهبردی افتا در آن راه‌اندازی می‌شود، گفت: امن‌سازی شبکه‌های فضای تولید و تبادل اطلاعات از وظایف محوله این مرکز است که امیدواریم با همکاری تمامی دستگاههای اجرایی استان، این مهم صورت گیرد.
میرمحمدی در ادامه امنیت شبکه‌های اطلاعاتی را برای استان بسیار مهم برشمرد و افزود: اطلاعات تبادل شده
مردم در فضای مجازی باید در یک شبکه امن انجام شود.
«ابوالحسن فیروزآبادی» رییس مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در این نشست با اشاره به راه‌اندازی مرکز افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ) در استان یزد گفت: این مرکز کار مدیریت کلان و هدایت‌گری حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات استان را بر عهده دارد.
فیروزآبادی با بیان اینکه مراکز افتا به تدریج در سطح کشور ایجاد و عملیاتی خواهند شد، ادامه داد: استان یزد به دلیل موقعیت جغرافیایی ، وجود مراکز علمی متعدد و نیروی انسانی مستعد، بستر مناسبی برای توسعه صنعت نرم‌افزار در کشور می‌باشد.
بحث و بررسی در خصوص فضای مجازی و امنیت شبکه‌های تولید و تبادل اطلاعات، از موضوعات و محورهای دیگر این نشست بود.
در این مراسم «غلامرضا صمصامی» به عنوان مسئول مرکز مدیریت راهبردی افتا در استان یزد معرفی شد.
گفتنی است بر اساس بند 7 سیاستهای کلی نظام در امور «امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات و ارتباطات – افتا» ابلاغی مقام معظم رهبری ، مرکز مدیریت راهبردی افتا به عنوان نهاد متولی و هماهنگ کننده به منظور هدایت، نظارت و تدوین استانداردهای لازم برای حفظ و توسعه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات تعیین گردیده است.