شناسه : 94162702
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهاي استانداري يزد:


مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهاي استانداري یزد گفت: با توجه به راه‌اندازی بيش از 50 واحد بوم گردی روستایی در استان و ویژگی‌های خوب روستاها و شاخص‌های کویری خانه‌های روستایی؛ استان یزد ظرفیت مطرح‌شدن به‌عنوان برند خانه‌های بوم گردی کشور را دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ «محمد یارمند» در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما افزود: تاکنون در 50 روستای هدف گردشگری استان یزد خانه‌های بوم گردی مستقر شود و این واحدها توانسته‌اند با استقبال خوب و امکانات مناسب، نظر گردشگران را به خود جلب کنند.
وي خاطرنشان کرد: از سه سال پیش در روستاهای استان بيش از 200 مورد درخواست مجوز برای تأسیس خانه‌های بوم گردی روستایی ارائه‌شده که از این تعداد برای 130 درخواست مجوز لازم صادرشده و تاکنون 54 واحد با امکانات مناسب به بهره‌برداری رسیده و در حال فعالیت است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با اشاره به بسترهای حمایتی و تسهیلاتی که دولت به روستائیان ارائه داده است؛ افزود: برای 13 بخش و 20 دهستان محروم استان نيز تسهیلاتی با کارمزد هشت درصد تا سقف 100 میلیون تومان اختصاص‌یافته است.
یارمند گفت: واحدهای تولیدی اشتغال‌زا در روستاها می‌توانند از این بسته‌های حمایتی استفاده کنند تا گام‌های ارزشمندی برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها برداشته شود.