معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد استاندار:


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار یزد گفت: این استان با توجه به ظرفیت های بالای تولید انواع کالاهای باکیفیت می تواند در حمایت از کالاهای ایرانی در کشور الگو شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد به نقل از ایرنا، علی زینی وند روز دوشنبه در حاشیه دیدار نوروزی با جمعی از صنعتگران استان به خبرنگار ایرنا گفت: امسال در تداوم شعارهای یک دهه اخیر از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی اعلام شده است.
وی افزود: ایشان هر سال با آسیب شناسی موشکافانه مشکلات سال قبل ، عناوینی را برای راهبری سال جدید اعلام می کنند که در سالهای گذشته ، مخاطب شعارهای اقتصادی عمدتا مسئولان بودند ولی امسال متوجه مردم نیز بود.
معاون استاندار یزد اضافه کرد: مردم در فرهنگسازی استفاده از کالاهای ایرانی و تبدیل آن به یک باور عمومی و تولیدکنندگان در تقویت خودباوری میان خود و ایجاد تکان جدی در بخش خصوصی نقش اساسی دارند.
زینی وند با بیان اینکه در تولید کالای مورد پسند جامعه با نظارت دولت سه نکته و ضلع مهم است ، تصریح کرد: با توجه به اینکه جنگ رقابت زیاد شده باید تولیدکنندگان ایرانی ، کالای باکیفیت تولید کنند.
وی اضافه کرد: نکته و ضلع دیگر مبارزه با قاچاق کالاست که کارنامه دولت تدبیر و امید در این بخش موفق است ولی برای تکمیل شدن فعالیت ها و کمک به رونق تولید داخلی باید همه حاکمیت جدی وارد عرصه شوند.
این مسئول موضوع دیگر را تعرفه ها عنوان کرد و افزود: این نکته عمدتا به عنوان ابزار سیاسی برای مقابله با کشورهای دیگر استفاده می شود ولی در عین حال در برخی مواقع به خاطر بعضی بی تدبیری ها ، موقعیت های خوبی در سرمایه گذاری در کشورهای آسیایی را از دست داده ایم.
معاون استاندار یزد یادآور شد: در این میان نباید تأثیر تبادلات سیاسی را در کاهش و یا افزایش این تعرفه ها و مشکلات برای صادرکنندگان فراموش کرد.
زینی وند با تأکید بر لزوم ارائه نظرات کارشناسی از سوی بخش خصوصی گفت: اولین مزیت استان یزد ، داشتن بخش خصوصی قوی با افراد باتجربه و آشنا به راهکارهای موفقیت است که برای مدیریت کشور بسیار مفیدند.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای استان یزد در تولید انواع کالاهای باکیفیت تصریح کرد: حتما باید برای کالاهای دارای مشابه داخلی و حتی یک پله پایین تر تعرفه سنگین ایجاد کرد تا تولید کننده داخلی ضرر نکند.
وی در عین حال بر لزوم حمایت از تولیدکنندگانی که با تکیه بر نظرات متخصصان دانش بنیان و اتاق فکر و نیز تکنولوژی های جدید، کالاهای باکیفیت تولید می کنند اظهار داشت: هر کسی که توان مدیریت و کیفی سازی کارخانه اش را ندارد نباید حمایت شود.
این مسئول ادامه داد: حق نداریم پول بیت المال را به کارخانه ای بدهیم که هر روز بدهکارتر می شود و توان تولید کالای باکیفیت ندارد و در این خصوص باید جسور و جدی باشیم.
معاون استاندار یزد گفت: برای حل مشکلاتی که داخل استان حل می شود ضمانت و چک سفید امضا می دهیم که با جدیت و مقبولیت استاندار در تهران و در چارچوب و کانال قانونی ، آنها را حل می کنیم و بقیه مشکلات را از طریق مرکز و وزرا پیگیری می کنیم.
زینی وند تشکیل تیم برای رسیدن به سود بیشتر در سال جدید از سوی بخش خصوصی را یادآور شد و افزود: یزد می تواند در سال حمایت از کالای ایرانی سود بسیار خوبی ببرد و شرط آنها جدیت بخش خصوصی در این بخش با حمایت مدیران ارشد استان است.
 
آدرس کوتاه :