استاندار یزد مطرح کرد:


«محمود زمانی قمی » در کارگروه سازگاری با کم آبی استان بیان کرد:استانداردسازی الگوی مصرف آب در استان یزد با شیوه های نو و علمی آغاز شده و تمام ابزارهای کارآمد و در اختیار را برای بهره گیری صحیح از منابع آب به کار می گیریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،شامگاه پنج شنبه چهارم مرداد ماه،نشست کارگروه سازگاری با کم آبی استان با حضور وزیر نیرو،استاندار یزد،نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد،مدیران ملی و استانی در حوزه انرژی،صاحب نظران تخصصی و نمایندگان تشکل های مردم نهاد و فعال موضوع آب در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.
استاندار یزد در ابتدای این جلسه ضمن قدردانی از سفر وزیر نیرو به استان یزد و تلاش های صورت گرفته توسط دستگاه های اجرائی و بخش خصوصی در  موضوع آب،بیان کرد:وضعیت و شرایط منابع آبی و نیازهای ضروری استان در این زمینه در جلسات متعدد ملی با وزیر محترم نیرو طرح و در طول این سفر نیز تصمیم سازان  مشکلات و دغدغه های استان را از نزدیک شاهد بودند.
«محمود زمانی قمی» افزود:ما بیش از هرچیز بر اصلاح الگوی مصرف نه تنها تاکید می ورزیم بلکه  لازم است تمام ابزارهای کارآمد و در اختیار برای بازگشت مسیر استفاده و بهره گیری صحیح از منابع  آب را به کار  گیریم.
زمانی قمی اظهار داشت:اینکه ما به منابع جدید فکر کنیم و از دولت برای حل مشکل آب استان یزد تقاضا داشته باشیم حقوق مردم ما می باشد و می دانیم کانون توجه دولت تدبیر و امید به تمام کشور از جمله یزد برای حل مشکلات متمرکز شده است.
وی گفت:آنچه در شرایط و توان حاضر استان مورد توجه قرار گرفته این است که در حوزه کشاورزی،صنعت ،معدن،بهداشت و مصارف خانگی به استاندارد سازی الگو ها با شیوه های نو و علمی بپردازیم که نتایج خوبی نیز به همراه داشته است.
استاندار یزد در پایان بر توجه تمام دستگاه ها در بخش های مختلف و مردم برای اصلاح مصرف انرژی تاکید و تصریح کرد:مردم یزد نسبت به کاهش و مدیریت مصرف آب توجه خاصی دارند اما بر اساس  کمبود بارش ها،گرمی هوا و خشکسالی های پی در پی که کاهش  چشمگیر منابع آبی را به همراه داشته است،نیازمند مدیریت جدی و همگانی نسبت به این موضوع می باشیم.
گفتنی است در این جلسه نیز گزارشی از وضعیت منابع آبی،بارش و اقدامات صورت گرفته در زمینه مدیریت مصرف و پاسخگویی به نیاز بخش های مختلف به منابع آبی از سوی مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد ارائه و روند فعالیت های کانون تفکر استان نیز تشریح شد.
 


آدرس کوتاه :