شناسه : 93463935
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بابیان اینکه سازمان مردم‌نهاد دارای اهمیت ویژه‌ای هستند؛ اظهار داشت: سمن‌ها توانمندی خوبی در پیگیری برنامه‌ها دارند ازاین‌رو ضرورت دارد در اجرای برنامه‌ها از این ظرفیت استفاده شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ کارگروه ارتقا اجتماعی، فرهنگی و سلامت ستاد بازآفرینی شهری پایدار به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تشکیل جلسه داد.
«محمدعلی طالبی» در این جلسه گفت: پیشنهاد می‌کنم در این کارگروه علاوه برنشست با دستگاه‌های دولتی برنامه‌ای برای نشست جداگانه با سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در مناطق حاشیه‌ شهر هم داشته باشیم تا با توجه به آشنایی و تجربه آن‌ها در این محلات درخواست‌های آن‌ها پیگیری شود و کارها مؤثرتر انجام شود.
وی افزود: زمانی که از مناطق ویژه و حاشیه‌ای صحبت می‌شود صحبت از محدودیت امکانات است و باید در همه برنامه‌هایی که برای آن مناطق طرح‌ریزی می‌شود جنبه توانمندسازی مردم در اولویت باشد.
در ادامه این جلسه نیز مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار یزد گفت: دستگاه‌های اجرایی مربوطه مناطق حاشیه‌نشین را به‌طور ویژه ببینند و در پایان تابستان گزارش کار خود را در خصوص برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی اجراشده در این مناطق اعلام کنند.
«مجید جوادیان زاده» بر همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد تأکید کرد و افزود: سعی شود در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی فصل تابستان به همکاری نهادهای مردمی آشنا با مناطق حاشیه‌نشین توجه شود.
وی تصریح کرد: بازدید از اقدامات سال 95 دستگاه‌ها در مناطق ویژه و حاشیه‌ای همچنین بازدید از مناطق ویژه اجتماعی را در دستور کارداریم.
وی با تقدیر از عملکرد اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل ورزش و جوانان به‌عنوان دستگاه‌های برتر در رسیدگی به مناطق حاشیه‌نشین گفت: با توجه به شاخص‌های حضور مؤثرتر و فعال و پاسخ به مکاتبات در سال گذشته اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل ورزش و جوانان به‌عنوان دو دستگاه اجرایی برتر شناخته شدند.