استاندار یزد:


استاندار یزد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور تاکید کرد: مدیران باید در این شرایط از ظرفیت های موجود استفاده و زمینه بهره مندی بیشتر از توانایی نخبگان استان را فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان روز سه شنبه یکم خرداد ماه با حضور استاندار یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اعضای این ستاد در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست گفت: تلاش مدیران در بررسی و حمایت از اجرای پروژه ها و طرحهای بزرگ در واقع اثبات توانمندی های نظام جمهوری اسلامی ایران است و این کار با سخنرانی ممکن نیست و در عمل باید انجام شود.
"محمود زمانی قمی" با توجه به ارائه طرحی با عنوان پیشنهاد پایه گذاری مرکز فناوری های پیشرفته و ایجاد قطار پُرسرعت مغناطیسی در یزد در این نشست، بیان کرد: در این رابطه در مرحله اول باید به باورهای خود اعتقاد و ایمان داشته باشیم و این توانایی را به صورت جدی تقویت کنیم.
استاندار یزد با تأکید بر لزوم پرهیز از نگاه های منفی و ناامیدی به طرحهای نو و بزرگ افراد با استعداد استان افزود: مدیران دولتی و بخش خصوصی باید ظرفیت ها و توانایی های نخبگان را باور داشته باشند و از آن حمایت کنند.
زمانی قمی ادامه داد: بسیاری از کشورها که توانایی و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران را برنمی تابند نسبت به نخبگان ایرانی سرمایه گذاری کرده و آنها را جذب می کنند.
وی ایده قطار مغناطیسی پُرسرعت را طرحی نو و عملی عنوان کرد و گفت: برای حمایت از این طرح باید کمیته ای متشکل از دستگاه های مرتبط و بخش خصوصی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تشکیل و اراده ای فراتر از بخشنامه ها و قوانین ایجاد تا الگویی در اجرای طرحها و پروژه های بزرگ به کشور ارائه شود.
رئیس ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان افزود: باید صدای خود را در اجرای طرحهای بزرگ به صورت منطقی به مسئولان کشوری برسانیم.
زمانی قمی در پایان سخنان خود مطالبی را در رابطه با منطقه ویژه اقتصادی یزد و برنامه های سرنوشت ساز برای این منطقه و جذب نیروهای دانش آموخته دانشگاهی مطرح کرد.
یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه در این نشست، پیشنهاد پایه گذاری مرکز فناوری پیشرفته با هدف ثروت اندوزی، کارآفرینی و توانمندی های ایران را در یزد ارائه کرد.
عبادی این طرح را قطار پُرسرعت مغناطیسی عنوان کرد و گفت: این طرح در کشورهای ژاپن، آلمان و آمریکا اجرا شده است و می توان در طول پنج سال در استان یزد اجرا کرد.
 


آدرس کوتاه :