شناسه : 93429024
استاندار يزد:


استاندار يزد در ديدار با منتخبان شوراي پنجم شهر يزد، خطاب به آنان اظهار داشت: حواستان باشد با حرف این‌وآن و فضاي مجازي و سایت‌ها فرصت‌ها را از دست ندهید چراکه انواع و اقسام عوامل وجود دارد تا بين شما اختلاف ايجاد كند و کارها را عقب بیندازد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ نشست مشترک استاندار یزد و معاونین وی با منتخبین مردم در شورای شهر یزد برگزار شد.


رأی و نظر همه مردم براي ما مهم و قابل‌احترام بوده و هست


«سید محمد ميرمحمدي» در این نشست افزود: در بحث برگزاري انتخابات تلاش شد كه امين مردم و پاسدار حقوق مردم باشيم، بنابراین نظر خاصی نسبت به هیچ‌یک از جناح‌ها نداشتيم و رأی و نظر همه مردم براي ما مهم و قابل‌احترام بوده و هست.
وی با اشاره به اينكه خوشبختانه نتيجه انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا به‌گونه‌ای رقم خورد كه موردنظر اكثريت مردم بود؛ افزود: آنچه براي مجريان انتخابات مهم بود قانون است و اينكه بتوانيم اعتماد مردم را نسبت به مسئولان نظام و دولت حفظ و روزافزون نماييم.
وي بابیان اينكه هیئت‌های اجرايي نظارت و بازرسي با يكديگر همدل و همراه بودند؛ تأکید كرد: همواره بايد به‌گونه‌ای باشیم كه بيان و نظر ما باعث همدلي، اصلاح و پيشرفت امور شود.
ميرمحمدي با اشاره به بحث تائید صلاحيت داوطلبين شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت: تلاش‌ها در هیئت‌های اجرايي و نظارت حفظ كرامت نامزدها بود چراکه معتقديم بالاترين ارزش، كرامت انساني است.
استاندار يزد تأکید كرد: ملاک بررسي صلاحیت‌ها مراجع قانوني و قانون بود و حرف‌ها و شنیده‌های بدون سند تأثیری در اين روند نداشت و همين امر باعث شد در ارزیابی‌ها بالاترين نمره را داشته باشيم.


اتحاد و انسجام بين اعضا را همواره حفظ كنيد


میرمحمدی در بخش ديگري از سخنانش با ضروري دانستن انسجام و همدلي در بين اعضاي شورا گفت: حواستان باشد با حرف این‌وآن و فضاي مجازي و سایت‌ها فرصت‌ها را از دست ندهید چراکه انواع و اقسام عوامل وجود دارد تا بين شما اختلاف ايجاد كند و کارها را عقب بیندازد.
عالی‌ترین مقام اجرايي استان بابیان اينكه لازم است از برخوردهاي هيجاني و احساسي با مسائل جلوگيري كنيد؛ تصريح كرد: صبور باشيد و همواره با عقلانيت حرف را بشنويد و با همفكري به نتيجه برسيد اين موضوع در اوايل كار بسيار مهم است.
استاندار يزد افزود: اعضا بايد در انجام وظايف خود قانون را سرلوحه امور قرار دهند و در اين مسير همكاري و همدلي بهترين و مؤثرترین راه براي خدمتگزاری به مردم است.


پرداختن به حواشی فرصت‌ها را بر باد می‌دهد


ميرمحمدي بابیان اينكه لازم است از حاشیه‌ها پرهيز كنيد؛ بیان داشت: مسائل حاشیه‌ای عدم موفقيت را در پي دارد هرزماني كه به سمت حواشي برويد از مسير اصلي خارج می‌شوید و نبايد اين فرصت را به افراد حاشیه‌ساز داد.
وي بابیان اينكه از پشتيباني مديران دستگاه‌های اجرايي نگران نباشيد؛ گفت: اصل موضوع‌های اجرايي مرتبط با شوراي شهر می‌بایست توسط شهردار و شهرداري انجام شود اما درنهایت مديران دستگاه‌های اجرایی همكاري لازم را خواهند داشت.


از فرصت‌ها استفاده و تهدیدها را مدیریت کنید


استاندار يزد در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به موضوعات مطرح‌شده توسط اعضاي منتخب در مورد شهروندان اتباع افغانستاني اظهار داشت: اگر شورا به چرايي آمدن اتباع پاسخ دهد مشكل حل خواهد شد چراکه فراهم كردن شغل و مسكن در يزد باعث حضور اتباع افغانستاني در استان و به‌ویژه شهر يزد شده است.
ميرمحمدي افزود: زماني كه شهروندان و قوانين شهري اجازه فراهم كردن شغل و مسكن را به آن‌ها ندهد عرصه بر آن‌ها تنگ می‌شود و به‌مرور جمعيت آن‌ها كاهش می‌یابد.
 وي بابیان اينكه لازم است تهديدها را به فرصت تبديل كنيم تأکید كرد: ضروري است در همه امور از فرصت‌ها استفاده و با مديريت صحیح تهديدها را مديريت كنيم.
وي در بخش پایانی سخنانش با اشاره به سخنان عضوي از منتخبان شورای پنجم شهر یزد گفت: اينكه گفته می‌شود يزد محور تجارت و گردشگري منطقه بوده است نياز دارد كه بررسي شود كه آيا در حال نيز این‌چنین است؟ يا خير، اگر این‌گونه است برنامه ارائه كنيد تا پيگيري شود.
ميرمحمدي بابیان اينكه شوراي چهارم نيز تا حد توان خود تلاش كرده است؛ گفت: يزد امروز را با چهار سال قبل مقايسه كنيد تغييرات مشهود است.
وي پيشنهاد راه‌اندازی كميسيون مشترك دولت و شورای شهر یزد مفيد دانست و اين مهم را منوط به ارائه موضوع و سرفصل‌های مشخص و با برنامه‌ریزی صحيح دانست.