« بازگشت

گشایش همایش بین المللی غدیر از دیدگاه اهل سنت؛استاندار یزد: سرآمد دفاع از حقوق بشر در حقایق قرآن کریم و سنت آشکار است


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "محمدرضا فلاح زاده" در همايش بين‌المللي "غدير از ديدگاه اهل سنت" که در سالن تربيت معلم شهيد پاك نژاد يزد گشايش يافت افزود: شیوه صحیح حکومت و اداره ملتها، صلح و دوستی، جهاد و مبارزه و جلوگیری ازظلم، ستم و زورگویی از افتخارات آیین ما مسلمانان به شمار می آید. 
وی گفت: توحید، پیامبر، کتاب آسمانی، کعبه و قبله گاه مسلمین، احکام حج و اعتقاد به عالم قبر، برزخ و قیامت و عبور از صراط از جمله مشترکات بین همه مسلمانان اعم از اهل سنت و اهل تشیع محسوب می شود.
استاندار یزد اظهار داشت: دشمنان همه ما مسلمانان، کفار و یهودیان گذشته و حال هستند که در صدر اسلام در خیبر تجمع نمودند و اکنون دور تا دور کشورهای اسلامی اردو زده اند و مشغول کشتار مسلمانان مظلوم لبنان، فلسطین، افغانستان و عراق هستند.
فلاح زاده با بیان اینکه امروزه در غزه، عراق، افغانستان و دیگر کشورهای مظلوم شاهد تفرقه افكني‌ها و اعمال نافي حقوق بشر هستيم گفت: اين در حاليست كه اشغاگران خود مدعي حقوق بشر هستند و با شعار فریبکارانه دموکراسی به میدان آمده اند.
وی افزود: باید با آگاهی کامل از اهداف شوم این دشمنان بر ما آشکار باشد که آنها به دنبال اختلاف اندازی و تفرقه بین تمامی فرقه ها خصوصا عالم تشیع و اهل تسنن، تحریف اسلام و حذف آیات جهاد، شهادت، ایثار و پایمردی در برابر ظلم و جنایت های شوم هستند.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: دفاع از منافع مادی و ثروتهای عظیم جهان اسلام و جلوگیری از چپاول، انتشار اخبار ظلم، نظام سلطه و بیان مظلومیتهای مسلمین در جوامع بین المللی و رسانه های عمومی و خصوصی جزء وظایف اسلامی ما محسوب می شود.
به گفته وی، مسلمانان كه دارای منابع بزرگ و عظیم فرهنگي همچون قرآن كريم و سنت نبوي و همچنین نيمي از آبراههاي بين المللي این کره خاکی هستند بايد در برابر مستكبرين بپا خيزند.
فلاح زاده در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به پیشینه فرهنگی و باشکوه استان یزد از گذشته تا کنون به ذکر نام چند نفر از علمای استان همچون آیت الله العظمی سید محمدکاظم یزدی صاحب عروه الوثقی، آیت الله العظمی حایری بنیانگذارحوزه علمیه قم، شهید محراب آیت الله صدوقی، شیح محمد تقی بافقی، سیدروح الله خاتمی، خاندان بزرگ مدرسی، ملاعبدالله بهابادی، شیخ غلامرضا یزدی و آیت الله اعرافی و دیگر علمای بزرگ پرداخت و گفت: مردمان استان یزد به تبعیت از امام خمینی (ره) و رسول مکرم اسلام (ص)، به عنوان سومین شهر و استان کشور، مبارزات خود را با رژیم منافق ستمشاهی آغاز نمودند و رژیم طاغوت را به حکومت حق تبدیل کردند. 
استاندار یزد همچنین به وجود حدود دوهزار مسجد در 10 شهرستان با 651 مرکز مذهبی و مصلاها در استان دارالعباده یزد اشاره کرد.
در همايش سه روزه غدير از ديدگاه اهل سنت 300 ‬نفر از طلاب و دانشجويان غير ايراني شيعه و سني از 53 کشور جهان با هدف بررسي واقعه غدير از نگاه اهل سنت گرد هم آمده اند.
هدف از برپايي اين همايش، آشنا ساختن طلاب و دانشجويان غير ايراني با واقعه غدير از ديدگاه و منابع معتبر اهل سنت اعلام شده است.