« بازگشت

کنفرانس مطبوعاتی استاندار؛ بخش سوم


پیرامون مسئله آرد و نان
استاندار يزد در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص مسئله نان که چندی پیش حادث شده بود گفت: با بررسي هاي انجام گرفته در خصوص مسئله نان، تخلف برخي از نانوايي ها و كوتايي اداره غله به نظر می رسید که با متخلفین برخورد لازم صورت پذیرفت و با تدابیری که اندیشیده شد همچون افزایش سرانه آرد مركز استان و کاهش سرانه آرد روستاهاي اطراف که در ایام زمستان با کاهش سکنه همراه می شوند، مسئله کنترل و مرتفع گردید.
فلاح زاده با تاکید بر این مسئله که بازرسی ها در این رابطه ماندني و مداوم خواهد بود اظهار داشت: بازرسان با دقت نظر به كار خود ادامه مي دهند و بازرسي استانداري و ستاد تعزیرات در این زمینه فعال است. استاندار یزد تاکید کرد: با متخلف در هر مرتبه اي برخورد خواهد شد.
وی با بیان این که متاسفانه از گذشته تاكنون آرد به صورت سنتي توزيع مي‌شود ادامه داد: در این رابطه برنامه اي بر اساس جمعيت محل، تغيير و تحولات و نقل و انتقالات مركز استان و شهرستانهاي تابعه  در دست تنظيم می باشد.
پیرامون آلودگی زیست محیطی واحدهای صنعتی
استاندار یزد در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص آلودگي زيست محيطي واحدهای صنعتی گفت: با تکمیل طرح آمايش صنعتي استان بسیاری از مشکلات در این رابطه مرتفع خواهد شد.  وی افزود: قرارداد در رابطه با تدوین طرح آمایش استان منعقد شده و مشاور در حال ارائه مرحله به مر حله كار است.
فلاح زاده تاکید کرد:اگر طرح آمايش صنعتي و سند چشم انداز صنعتي استان تدوين شود به عنوان سند پيش روي سرمايه گذاران و مسئولان قرار خواهد گرفت.
پیرامون توجه به آثار تاریخی
استاندار یزد در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص آثار تاريخي، با تاكيد براهميت بافت قديمي و معماري یزد گفت: با بهره گیری از نظرات سازمان مسكن و شهرسازي، شهرداري، ميراث فرهنگي و دانشكده معماري، مشاوری به منظور کار بر روی بافت قدیم انتخاب شد که تاكنون 60 درصد مطالعات انجام گردیده است. فلاح زاده افزود: در سفر دوم هيات دولت، بررسی بافت قدیم یزد از طرح هاي اصلي به شمار می رود تا نگاه و عنايت ويژه ای به اين بافت صورت گيرد.
زمان دقیق سفر هیات دولت مشخص نیست
استاندار یزد با بیان این که زمان وتاريخ دقيق سفردوم اعضای هیات دولت به استان هنوز مشخص نشده است گفت: این سفر در برنامه قرار دارد و پس از قطعي شدن زمان آن، در رسانه ها اعلام و به اطلاع مردم خواهد رسید.
تاکید بر نشست مطبوعاتی مدیران دستگاههای اجرایی
استاندار یزد با بیان این که در نشست روابط عمومي ادارات بر برگزاری جلسه مطبوعاتی مدیران دستگاههای اجرایی به منظور اطلاع رسانی در خصوص فعالیت های حوزه تحت امرشان تاكيد شد ادامه داد: این مسئله به زودی به مديران دستگاههاي اجرايي ابلاغ  و در نشست شوراي اداري بر آن تاكيد خواهد شد.
500 پروژه پیشنهادی برای سفر دوم هیات دولت
استاندار یزد تعداد پروژه های پیشنهادی به منظور تهیه مصوبات دور دوم سفر را بیش از 500 پروژه و 50 پيشنهاد براي طرح در كارگروه ها عنوان کرد و با اشاره به پیشرفت خوب مصوبات دور اول سفر اعضای هیات دولت به استان یزد گفت: نزديك به 80 درصد از مصوبات اجرايي و عملياتي شده و تحقق پروژه های باقيمانده نیز در دست پیگیری است.
پاسخ به بیش از 90 درصد از نامه های رهبری
معاون برنامه ریزی استاندار یزد میزان نامه های جمع آوری شده در سفر مقام معظم رهبری را90 هزار نامه برشمرد و گفت: 40 هزار نسخه از این نامه ها توسط تيم دفتر رهبری که به مدت 45 روز در یزد مستقر بودند پاسخ و مابقی به مراجع مربوطه ارجاع داده شد، بابایی با بیان این که 90 تا 92 درصد نامه ها پاسخ داده شد ادامه داد: به حدود 50 درصد از نامه ها خصوصا در زمینه تسهيلات بانكي پاسخ مثبت داده شده است.
مشاور عالي و فرهنگي استاندار یزد نیز در این نشست حوزه فرهنگ و  هنر را حوزه ای بي حد و مرز برشمرد و از ارزیابی عرصه های  هنری استان به ويژه موسيقي و تئاتر خبر داد.