« بازگشت

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مراسم افتتاح همزمان 120 پروژه مخابراتي در يزد:ملت ايران در سايه اسلام و رهبري پرچم دار عزت و سربلندي بشريت است


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد‏، محمد سليماني در مراسم افتتاح مجموعه فرهنگي ورزشي پيام شركت مخابرات استان يزد و افتتاح همزمان 120 پروژه مخابراتي ديگر با اشاره به حضور جانانه مردم يزد در عرصه هاي دوران دفاع مقدس ، كشور ايران را كشوري صاحب تمدن برشمرد و گفت: ايران كشوري صاحب تمدن، علم و فرهنگ در طول تاريخ بوده و همواره مردم اين سرزمين در رشد و تعالي بشريت و منطقه نقش موثر و جدي داشته اند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به تاريخ ايران گفت: هيچ كجا در تاريخ نيست كه ايرانيان تعدي كرده باشند. وي افزود: ايرانيان هميشه نجابخش و آزادي خواه بوده اند.
سليماني با اشاره به نقش اسلام و رهبري اسلامي اظهار داشت: استعداد و پتانسيل اين ملت مي تواند در سايه اسلام و رهبري، پرچم دار عزت و سربلندي بشريت باشد.
وي با اشاره به خسارت هايي كه رژيم شاهنشايي بر اين سرزمين وارد ساخته است ادامه داد: در اين دوران با ايجاد خفقان، استعدادها به بند كشيده شد و قصد داشتند بنياد فرهنگي كشور را از بين ببرند و در جهت ذليل كردن ملت و تخريب اركان جامعه حركت كردند. وزير ارتباطات افزود: در دانشگاهها نيز مانع پيشرفت و توسعه استعدادهاي درخشان و جوانان شدند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اين كه حضرت امام خميني(ره) با برافراشتن پرچم ناب محمدي(ص) توانست با حمايت مردم، نظام طاغوت را از بين ببرد اظهار داشت: انقلاب اسلامي اكنون راهكاري براي آزاديخواهان جهان در جهت رهايي از ظلم و ستم شده است.
سليماني با اشاره به توطئه هاي دشمنان در طول 30 ساله انقلاب اسلامي افزود:  اما ملت رشيد ايران با رهبري آگاهانه توانستند همه این مشکلات را پشت سر بگذارند.
وي ادامه داد: خوشبختانه در هر زمينه‌اي كه دشمنان فشار مي‌آورند پيروز شديم و آنها درمانده و حيران شدند.
سليماني با اشاره به اقدامات و دستاوردهاي مهم دولت نهم  گفت: دولت نهم نشان داد كه اگر فضاي كار و تلاش ايجاد شود راهها را مي‌توان كوتاه كرد و چنانچه به آرمان‌هاي رهبري و امام توجه شود  اين ملت راههاي چندين ‪ ۱۰‬ساله را طي چند سال طي و عقب‌ماندگي‌ها را جبران مي‌كنند.
وي همچنين گفت: مردم به جملات و كلمات كليشه‌اي مخالفان دولت توجه نكند زيرا كه مخالفان مبهم و كلي‌گويي مي‌كنند و قصد تخريب دارند ولي وقتي كه پاي آمار و استدلال به ميان مي‌آيد آنها نيز سكوت مي‌كنند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به خدمات دولت نهم در عرصه مخابراتي كشور گفت: تا سال ‪ ۸۴‬در كشور ‪ ۶۰‬هزار كيلومتر فيبرنوري ايجاد شد كه طي سه‌سال گذشته اين رقم به ‪ ۱۲۱‬هزار كيلومتر افزايش يافته است.
وي تعداد سايت ‪ BTS‬را قبل‌از شروع دولت نهم پنج هزار سايت ذكر كرد و گفت:
طي سه‌سال و چندماه فعاليت دولت نهم اين رقم به ‪ ۲۵‬هزار سايت افزايش يافت.
سليماني در پايان تعداد خطوط تلفن در شروع انقلاب را ‪ ۸۵۰‬ هزار شماره برشمرد و اظهار داشت: اين رقم در شروع فعاليت دولت نهم به ‪ ۲۵‬ميليون رسيد ولي امروز بيش از ‪۶۶‬ ميليون تلفن همراه و ثابت در كشور فعال است.
استاندار يزد نيز در اين مراسم، مجموعه كاركنان مخابرات را مجموعه اي پركار، پرتلاش و كم توقع عنوان كرد و با اشاره پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامي ايران گفت:  با پيروزي انقلاب اسلامي، اسلام واپس‌گرا، طاغوتي، خرافي و اسلام آمريكايي كنار رفت و اسلام‌ناب محمدي(ص) جايگزين آن شد.
وي ادامه داد: دولت نهم امروز به فرموده مقام معظم رهبري (مدظله العالي) شعار هاي امام راحل(ره) را زنده كرده و در حال ترويج ارزشهاي ناب، انقلابي و عاشورايي و شهداي والا مقام است.
فلاح زاده افتتاح بيش از 53 هزار طرح بزرگ عمراني، بيش از 143 هزار پروژه در دست اجرا و افتتاح 900 پروژه بزرگ در 12 بهمن امسال به دست رياست جمهوري را از جمله اقدامات مهم دولت نهم نام برد و ادامه داد: حكومت بي عرضه قاجار و عياش پهلوي جفا و ستم زيادي به اين كشور كرده اند كه بايد جبران شود.
فلاح زاده با اشاره به دستاوردهاي انقلاب اسلامي در عرصه هاي مختلف اظهار داشت: به عنوان نمونه قبل از انقلاب اسلامي در استان يزد تنها ‪ ۵۱‬واحد صنعتي وجود داشت در حالي كه اينك اين رقم به سه هزار واحد رسيده است و ‪ ۴۵‬درصد كاشي و سراميك و ‪ ۲۷‬درصد محصولات نساجي كشور در اين استان توليد مي‌شود كه اين مهم، به بركت توانمندي نيروهاي انقلاب حاصل شده است.
وي در پايان، ساخت اولين كارخانه ذغال شويي كشور ، افتتاح كارخانه گندله‌سازي، صدور مجوز ساخت سه واحد پتروشيمي، اختصاص دوهزار هكتار زمين براي كمك به آبرساني خط دوم آب انتقالي، تصويب ساخت دو سد، صدورمجوز احداث دانشگاه امام صادق(ع) و صدور مجوز دانشگاه بين‌المللي آموزش پزشكي، صدور مجوز توليد چهار ميليون تن فولاد، افتتاح دانشكده داروسازي در ايام دهه فجر و بهره‌برداري از سيمان بوهروك بعد از  ۲۷‬سال را از اقداماتي برشمرد كه براي اولين بار در  استان يزد طي سه سال گذشته تحقق يافته است.
شايان ذكر است، با حضور وزير ارتباطات 120 پروژه با اعتباري بالغ بر 100 ميليارد ريال شامل پروژه هاي تاسيس، توسعه و جايگزيني سوييچ به ميزان شش هزار شماره و كافو نوري به ميزان‪ ۱۱‬هزارو‪ ۷۱۲‬شماره، توسعه و جايگزيني شبكه كابل در‪ ۱۰‬مركز تلفن، اجراي فيبر نوري به ميزان ‪ ۱۹۰‬كيلومتر، تاسيس و جايگزيني ارتباط راه دور در هشت مسير به ميزان ‪ ۴۱ E‬لينك و توسعه‪،V5‬ ‪ ISDN ،2‬به‌ميزان ‪ ۹۰E‬، توسعه ترانك مراكز ترانزيت شهيد صدوقي به ميزان ‪ ،۵K‬تاسيس ‪ ۹‬سايت ‪ BTS‬و توسعه‌يك سايت و بهسازي ارتباط راه دور ‪ BTS‬درسه مركز،تاسيس يك سايت ديتا، اجراي ‪ LTX‬در سه مركز براي ريموت ‪ ۱۷‬مركز به ميزان سه هزار و ‪ ۱۷۰‬شماره، تاسيس ‪ ۱۳‬دفتر ‪ ICT‬روستايي و احداث پنج ساختمان دفتر ‪ ICT‬، اجراي سه‌مورد بهسازي و تغييرات ساختماني و تاسيس ساختمان يك مركز مخابراتي، برقراري سرويسP2MP‬براي اتصال شعبات بانك‌هاي رفاه و سپه، راه‌اندازي پروژه ‪ GSM‬روستايي شامل ‪ MSC ،BSC‬و ‪ ۱۳‬سايت ‪ BTS‬و همچنين ساخت مجموعه فرهنگي ورزشي پيام به بهره‌برداري رسيد.