« بازگشت

نمایشگاه دستاوردهای 30 ساله انقلاب اسلامی در یزد گشایش یافت


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "محمدرضا فلاح زاده" در آیین افتتاح این نمایشگاه ضمن گرامیداشت سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) به خوبی تکلیف خود را که برقراری حکومت اسلامی بود انجام دادند که اقشار مختلف مردم و روحانیان نیز نقشی اساسی در رسیدن به این هدف مهم داشتند.
استاندار یزد یادآور شد: برگزاری رفراندوم و تشکیل جهاد سازندگی، کمیته امداد، سپاه پاسداران و کمیته انقلاب، دولت موقت، مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و قوای سه گانه از جمله اقدامات مهم امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب بود.
فلاح زاده همچنین با اشاره به دستاوردهای عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان یزد، اجرای خط اول انتقال آب زاینده رود به استان، راه اندازی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، احداث و بهره برداری از خط انتقال گاز طبیعی به استان، معادن چادرملو و کارخانجات فولاد آلیاژی، تصویب خط دوم انتقال آب به استان، راه اندازی نیروگاه ذغال سنگ سوز طبس، افتتاح کارخانه گندله سازی اردکان و تولید تمام مکانیزه ذغال سنگ طبس، کسب مجوز چهار میلیون تن فولاد برای استان و انجام مطالعات راه آهن یزد – شیراز را از جمله این دستاوردها ذکر کرد.
وی افزود: اقدامات، خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف، مرهون تلاش های جوانان و نیروهای انقلابی بوده است که این امر آینده مملکت را تضمین می کند.
استاندار یزد تصریح کرد: همه دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی با وجود ایجاد موانع و توطئه های دشمنان در کشور محقق شده است.
معاون برنامه ریزی استاندار نیز در این مراسم با بیان اینکه در برنامه های ایام الله دهه فجر امسال و با توجه به سی امین سالگرد پیروزی انقلاب، ستاد سیمرغ با هماهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در استان ها شکل گرفت اظهار داشت: هر ساله در این ایام، دستاوردهای دولت به نمایش گذاشته می شد اما در سالجاری دستاوردهای 30 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی در معرض دید عموم قرار گرفته است.
"محمد رضا بابایی"مهمترین دستاورد انقلاب شکوهمند اسلامی را دستاوردهای فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: با برپایی نمایشگاه دستاوردها، تنها می توانیم یکسری فعالیت های سخت افزاری و فیزیکی  نظام مقدس جمهوری اسلامی را نمایش دهیم.
معاون برنامه ریزی استاندار با اشاره به اینکه در نمایشگاه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در یزد، 120 غرفه در فضایی به وسعت شش هزار متر مربع به صورت سرپوشیده و روباز طراحی شده اظهار داشت: از این تعداد، 94 غرفه متعلق به دستگاه ها و نهادهای دولتی است و 26 غرفه نیز به تشکل های غیردولتی اختصاص دارد.
بابایی در پایان ضمن تقدیر از زحمات دست اندکاران برگزاری نمایشگاه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در یزد گفت: غرفه های این نمایشگاه در شش بخش فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی آموزشی و نظامی شکل گرفته اند و راه اندازی راهرو انقلاب و برگزاری مسابقات متنوع از برنامه های جنبی این نمایشگاه است.