« بازگشت

نشست هماهنگي همايش چالش ها و راهكارهاي توسعه آي تي در روستاها برگزار شد


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد محمد حسين امامي مدير كل امور روستايي استانداري يزد در اين نشست با اشاره به اهميت استفاده بهينه از زيرساخت هاي فن آوري اطلاعات در زمينه خدمات رساني به روستائيان ، گفت: اين نشست به منظور بالا بردن آمادگي دستگاه ها و آگاهي از مساعدت هايي كه دستگاه ها مي توانند براي توسعه اي تي در زمينه خدمات روستايي انجام دهند برگزار شده است.
وي به برگزاري همايش چالش ها و راهكار هاي توسعه آي تي در روستاها در 12 اسفند ماه در يزد اشاره كرد و گفت : پايگاه مجازي به آدرس http://WWW.VITC.IR   راه اندازي شده است كه صاحب نظران و انديشمندان مي توانند مقالات علمي خود را جهت شركت در اين همايش به صورت الكترونيكي ارسال نمايند.
محمد حسين امامي با اشاره به اينكه بيش از 600 عنوان خدمات استاني و كشوري به صورت الكترونيكي در حال انجام هست گفت: اميد داريم با استفاده از ظرفيت هاي موجود در زمينه فنآوري اطلاعات بتوانيم بستر خوبي را به منظور خدمات رساني به روستائيان استان داشته باشيم .
وي ادامه داد: اين همايش در راستاي برنامه ريزي جهت توسعه ي IT و برطرف كردن چالشها و مشكلات آن ، فرهنگ سازي، اطلاع رساني وتوسعه اين امر در سطح استان و كشور برگزار مي شود.
مدير كل امور روستايي همچنين از برگزاري نمايشگاهي به منظور اطلاع رساني از خدمات الكترونيكي به روستاييان در زمان برگزاري همايش در محل پارك علم و فن آوري خبر داد و از دستگاه ها و شركت هاي فعال در زمينه فن آوري اطلاعات جهت شركت در اين نمايشگاه دعوت به عمل آورد.
گفتني است در حال حاضر از 374 روستاي استان 127 روستا از خدمات دفاتر آي سي تي روستايي بهره مند بوده و در آينده نزديك اين آمار به 146 روستا خواهد رسيد . همچنين در سال جاري 6 ميليارد و 240 ميليون ريال در حوزه آي تي و در بحث خدمات الكترونيكي به دستگاههاي دولتي استان اختصاص يافته است.