« بازگشت

معاون عمراني استاندار يزد:بهره برداري از 760 پروژه استاني و 60 پروژه ملي در ايام الله دهه فجر


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد،سيد محمد مير سعيدي گفت: اين پروژه ها با اعتبار 650 ميليارد تومان به بهره برداري مي رسد كه عمده سرمايه گذاري اين پروژه ها دولتي و قسمتی نيز توسط بخش خصوصي تامين گرديده است.
معاون عمراني استاندار با  گراميداشت ايام الله دهه فجر گفت: به مناسبت گراميداشت سي امين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ، برنامه هايی در سطح ملي براي بهره برداري از پروژه ها پيش بيني شده است.
وي ادامه داد:در هر استان حد اقل سي پروژه بزرگ همزمان در سراسر كشور و به طور مستقيم ، به دستور رياست جمهوري و به دست مسئولين استان افتتاح و راه اندازي مي گردد.
معاون استاندار به ديگر پروژه هاي قابل افتتاح در اين دهه اشاره كرد و گفت: با توجه به گسترگي پروژه هاي قابل افتتاح در سطح شهرستان ها ، هر روز تعدادي از پروژه هاي شاخص هر شهرستان با حضور مسئولين استان افتتاح و به بهره برداري مي رسد.
معاون استاندار در تشريح پروژه هاي قابل افتتاح  و بهره برداري اين دهه گفت: در اين ايام 7پروژه برق منطقه‌اي، 120 پروژه مخابراتي، 6 پروژه آب و فاضلاب روستايي، 4پروژه آب و فاضلاب شهري، 7 پروژه تعاون ، 30 پروژه شركت توزيع نيروي برق ،‌170 پروژه مسكن محرومين كميته امداد امام خميني(ره) ، 22 پروژه سازمان تبليغات اسلامي ، 25 پروژه در سطح استاني و 15 پروژه در سطح ملي در زمينه تخريب و بازسازي مدارس توسط نوسازي مدارس و‌11 پروژه توسط منابع طبيعي به بهره برداري مي رسد.
وي ادامه داد: همچنين 49 پروژه در مجموع شهرداري هاي استان ، 95 پروژه مستقيم و مرتبط از طريق جهاد كشاورزي ، شروع به كار 64 تعاوني اداره تعاون، 14 پروژه صنايع و معادن ، 11 پروژه دانشگاهي، 5 پروژه بنياد شهيد، 25 پروژه ميراث فرهنگي،‌گردشگري و صنايع دستي و 18 پروژه مربوط به راه و ترابري به بهره برداري و افتتاح مي رسد .
معاون استاندار به پروژه هاي آماده كلنگ زني در اين دهه اشاره كرد و گفت: 97 پروژه  با اعتبار 12 ميليارد تومان آماده كلنگ زني  و شروع عمليات اجرايي است كه 83 مورد با اعتبار استاني و 14 پروژه با اعتبار ملي ساخته مي شود.
وي افزود: اين پروژه ها مراحل قانوني را طي كرده و مجوز هاي لازم را دريافت نموده و در رديف پروژه هاي كددار قرار گرفته اند.
سيد محمد ميرسعيدي در بخش دیگری، از پروژه هاي راه آهن يزد - شيراز و خط دوم انتقال آب ، دوبانده كردن محور يزد – بافق، بهسازي محور خاتم و مطالعه باند دوم يزد - طبس به عنوان شاخص ترين طرح هاي عمراني براي پيشرفت استان يادكرد.
وي به طرح مسكن مهر به عنوان يكي از سياست هاي دولت نهم در رفع مشكل مسكن جامعه اشاره نمود و در تشريح اين طرح در استان يزد گفت: خوشبختانه با تلاش استاندار و مسئولين اداره تعاون وسازمان مسكن و شهرسازي و همت مردم شروع اين طرح در استان با وضعيت خوبي روبرو بوده است .
وي ادامه داد: يكي از مشكلاتي كه به نظر مي رسيد در  اين طرح به وجود آيد بحث ارائه تسهيلات بود كه خوشبختانه با پيگيري مسئولین امر و  ستاد مسكن كشور و حمايت رئيس جمهور اين مشكل رفع شده و در حال حاضر تعاوني هايي كه مدارك خود را كامل كرده اند، وام آماده سازي رادريافت نموده اند.
وي بر مشترك بودن اين طرح بين مردم و دولت تاكيد كرد و گفت: دولت در اين راستا به ارائه زمين و تسهيلات و فراهم كردن خدمات و رفع موانع مي پردازد و گام اصلي را اعضاي تعاوني ها با تامين آورده خود كه مبلغي بين ده تا پانزده ميليون تومان است با تفاهم اعضا و اعتماد به مديران برمي دارند.
وي افزود:اخيرا با نظام مهندسي و مسكن شهرسازي جلساتي برگزار شد تا تخفيفاتي در اين زمينه به مسكن مهر اختصاص داده شود و در زمينه تامين امكانات زيرساخت تا ورودي محل احداث مساكن كه بر عهده دولت است نيز كارگروه هايي تشكيل شده و اعتباراتي بدين منظور از محل اعتبارات استاني تخصيص يافته است.
میرسعیدی در زمينه امور روستايي به استفاده بيش از 90 درصد از روستائيان از جاده آسفالته اشاره كرد و گفت: احداث مجتمع هاي آبرساني روستايي، توسعه نواحي صنعتي در كنار شهرهاي كوچك وروستاها ، تهيه طرح هادي براي روستاهاي كم جمعيت و تامين راه آسفالت براي روستاها از مهمترين و شاخص ترين پروژه ها در زمينه روستايي است.
وي همچنين به پروژه هاي عمراني شهرداري ها اشاره كرد واظهار داشت: يكي از موضوعاتي كه در سطح شهرداري ها پيگيري مي كنيم رسيدگي به اعتبارات عمراني و پيگيري درآمد شهرداري هاست.
معاون استاندار به جداسازي آبياري فضاي سبز از آب شهري در سطح شهرداري ها اشاره كرد و گفت: بدين منظور جلساتي با شهرداري ها و مسئولين اداره آب و فاضلاب به منظور كسب مجوز براي حفر چاه گرفته و مجوز هاي لازم دريافت شده است.
وي از رسيدگي به منظر سازي و سيماي شهري ، پيگيري لازم جهت برگزاري كميسيون هاي ماده 5 و ماده 100 به عنوان مهمترين مسائل مربوط به كليه شهرداري هاي استان اشاره كرد و گفت: از مهمترين مسائلي كه در سطح شهر يزد پيگيري شده می توان به  مطالعات جامع حمل و نقل، رفع گره هاي ترافيكي، رسيدگي به وضعيت امور و مرور پياده ها و معلولين و جانبازان ، آرام سازي ترافيك در بعضي از خيابان هايي كه آمار تصادف بيشتري داشته و همكاري در احداث پروژه هاي عمراني اصلي همچون ايجاد تقاطع هاي غيرهمسطح اشاره كرد.
ميرسعيدي در پايان از ارتقاء دفتر ستاد رسيدگي به حوادث و سوانح غيرمترقبه استانداري به مركز مديريت بحران ياد كرد و گفت: بيش از 11 ميليارد ريال در سفر پر خير و بركت رهبر معظم انقلاب به استان  در زمينه ارتقاء تجهيزات ستاد حوادث و سوانح غير مترقبه تخصيص يافت و  مصوبه اي نيز در اين خصوص جهت سفر دوم رياست جمهوري آماده شده است.
وي به ساخت مركز مديريت بحران در مركز استان اشاره كرد و گفت: يكي از نياز هاي استان ايجاد ساختمان مركز مديريت بحران است كه اين ساختمان ضمن مقاوم بودن در برابر زلزله، آتش سوزي  و ساير حوادث بايد از دسترسي راحت به نقاط شهري ،تجهيزات ارتباطي لازم و اطلاعات بخش هاي مختلف شهري در زمينه مقابله با حوادث برخوردار شود.
وي به برگزاري مانورهاي مختلف توسط ستاد حوادث در جهت كسب و حفظ آمادگي اشاره كرد و گفت: حوادث غير مترقبه بنا به شدت حادثه به سه سطح استاني ، كشوري و جهاني تقسيم بندي مي شود كه استان در زمينه حوادث استاني از آمادگي نسبتا خوبي برخوردار است همچنين هر استان معين استان هاي همجوار خود نيز مي باشد كه استان يزد در اين زمينه نيز آمادگي هاي لازم را به منظور خدمت رساني به ساير استان ها داراست.