« بازگشت

معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد:رسالت اصلی مسوولان نظام، توجه به محرومین و اقشار آسیب پذیر است


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "عبدالرسول دوران" در این نشست گفت: رسالت اصلی مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی، توجه به محرومین و اقشار آسیب پذیر جامعه است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار یکی از ماموریتها و رسالتهای اصلی شورای هماهنگی رفاه و تامین اجتماعی استان را شناسانی اقشار آسیب پذیر و ارائه راهکار مناسب جهت تامین نیازهای آنها عنوان کرد و افزود: باید در ارائه خدمات به محرومین، کرامت این قشر حفظ شود.
وی با تقدیر از اقدامات شورای هماهنگی رفاه و تامین اجتماعی استان یزد در راستای خدمت رسانی به محرومین و اقشار آسیب پذیر، به اهمیت بحث درمان در خصوص این قشر تاکید کرد و گفت: اقشار نیازمند و مستضعف استان یزد به خاطر طبع والای خود، درخواستها و نیازهایشان را به طور آشکار مطرح نمی کنند که این امر، وظیفه شورای مذکور را در خصوص شناسایی این افراد دشوارتر می سازد.
دوران، تدوین طرح جامع ساماندهی محرمین و اقشار آسیب پذیر، گسترش نظام بیمه ای و ایجاد بانک اطلاعاتی را از جمله مواردی نام برد که می تواند در راستای فقرزدایی در جامعه موثر باشد.
معاون استاندار در پایان اظهار داشت: باید راهکاری اندیشیده شود تا پس از وقوع حوادث ناگوار برای اقشار مستضعف و آسیب پذیر، در خصوص رفع مشکلات آنها اقدامات لازم صورت گیرد.