« بازگشت

معاون سیاسی استاندار یزد در کمیسیون اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان:مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نیازمند عزمی ملی و همگانی است


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، عبد الرسول دوران در این نشست با بیان این که به همت نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) و تلاش همه دست اندرکاران عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در استان مسیر رو به رشدی را در این رابطه شاهد هستیم گفت: در بحث شناسایی علت ها و جلوگیری از گسترش آنها نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است البته هنوز جا برای کار در این راستا زیاد است.
وی با تاکید بر برخورد قاطع و محکم قضایی با قاچاقچیان کالا و ارز اظهار داشت: باید برخورد، جرایم و محکومیت قاچاقچیان به نحوی باشد که این اقدام برای متخلفین مقرون به صرفه نبوده و ضربه اقتصادی به آنها به صورتی باشد که دیگر دست به چنین اقداماتی نزنند.
معاون سیاسی استاندار یزد با بیان این که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یک وظیفه و تکلیف شرعی دانسته اند گفت: همه مسئولین باید در این رابطه همکاری لازم را داشته باشند و از تمام ظرفیت های خود برای مبارزه با این پدیده شوم استفاده کنند.
دوران با تاکید بر اقدامات فرهنگی در این رابطه با اشاره به این که بحث فرهنگی در رابطه با مبارزه با قاچاق، یک اصل و اقدامی زیربنایی محسوب می شود خاطرنشان کرد: باید در کنار بحث مقابله، به مباحثی چون پیشگیری، آماده سازی و توجیه نیز توجه ویژه ای صورت گیرد و مضررات قاچاق کالا و ارز به درستی برای مردم تبیین شود. وی بر همکاری و نقش دستگاههای فرهنگی و رسانه ها در این رابطه تاکید کرد.
دوران در پایان با تاکید بر مبارزه مستمر، مداوم و دائمی با معضل قاچاق تاکید کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند عزمی ملی و همگانی است و همه مسئولین در این رابطه باید نقش خود را ایفا نمایند.
فرمانده نیروی انتظامی نیز در این نشست با تاکید بر مبارزه نیروی انتظامی با قاچاق کالا و ارز گفت: در این رابطه، در استان چند باند قاچاق کالا که از بنادر مرزی وارد کشور شده بودند شناسایی و متلاشی شده اند.
علی اکبریان با بیان این که امسال بالغ بر 36 میلیارد ریال کشفیات قاچاق کالا در استان صورت گرفته است گفت: این در حالی که این میزان در قیاس با سال گذشته بیش از 300 درصد رشد داشته است.
وی  تاکید کرد: پیش بینی می شود با توجه به کشفیات اخیری که در این رابطه صورت گرفته است این رقم افزایش یابد.
فرمانده نیروی انتظامی در پایان بر همکاری همه دستگاهها با نیروی انتظامی به منظور مقابله با این پدیده شوم تاکید کرد. 
گفتنی است سال گذشته بالغ بر 12 میلیارد ریال قاچاق کالا در استان کشف شده بود.
ارائه گزارش پرونده های قاچاق در 6 ماهه سالجاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل به همراه تجزیه و تحلیل، بررسی دستور ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص جشنواره مقالات اقتصاد سالم و استفاده از دیدگاههای اعضا از دیگر برنامه های کمیسیون اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود.