« بازگشت

در هفتمين روز از دهه مبارك فجر؛اززنان تلاشگر انقلاب اسلامي و دفاع مقدس در استان يزد تجليل شد


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، امام جمعه موقت يزد در اين مراسم با اشاره به نقش زن در خانواده گفت: مهمترين وظيفه يك زن در جامعه كنوني شناخت صحيح از خود و موقعيت خود است.
وي ادامه داد: منشاء تمام مشكلات و گرفتاريهاي ما در جامعه، عدم شناخت صحيح از خود و جايگاه والايي است كه خداوند به ما ارزاني داشته است.
حجه الاسلام و المسلمين محمد حسن معز الديني با اشاره به مشكلات ناشي از بي بند و باري در جوامع غربي براي زنان، اظهار داشت: دختران و زنان همچون جواهر، از ارزش والايي برخوردارند كه دشمنان براي سوء استفاده از آنان شعار آزادي سر مي دهند در حالي كه تنها هدف آنها، رسيدن به اميال نفساني است.
خطيب موقت نماز جمعه يزد با اشاره به حوادث تاريخي صدر اسلام گفت: زنان جامعه از قدرت بالايي برخوردارند كه اگر از اين قدرت استفاده كنند مي توانند در برپايي جامعه اي پويا ، موفق باشند.
وي صفا، صلح و استحكام خانواده را نتيجه شناخت صحيح بانوان از جايگاه زن دانست و گفت: تربيت به معني پرورش دادن است و مهمترين وظيفه زن تربيت و پرورش فرزندان صالح و استحكام بخشي به خانواده به عنوان بنيان اجتماع است.
حجه الاسلام والمسلمین معز الديني با اشاره به كتاب زن و آزادي نوشته آيت الله صدر گفت: آيت الله صدر در اين كتاب تعبيري زيبا درباره زن دارند بدين مضمون كه آزادي اگر محصول فكر زن باشد زيباست اما اگر هديه غربيها باشد بسيار ناپسند و مضموم است.
وي با اشاره به تعدادي از مردان تاريخ ساز كشورمان گفت: تمام افرادي كه در جامعه تحول ايجاد كرده اند از تربيت مادراني خدايي بوده اند.
در پايان اين مراسم از تعدادي از بانوان تلاشگر سالهاي پيروزي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس تجليل به عمل آمد .