« بازگشت

دبیر شورای نگهبان در نشست با ناظرین شورای نگهبان و اعضای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر در یزد:دولت و حکومتی را می خواهیم که اسلام و اهل اسلام در آن عزیز شوند


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، آیت الله احمد جنتی در نشستی با ناظرین شورای نگهبان در یزد، اعضای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و اعضای کمیته های گرامیداشت دهه مبارک فجر، استان یزد را استانی مذهبی، انقلابی و دوست داشتنی برشمرد و گفت: سی سال از عمر پربرکت نظام شکوهمند انقلاب اسلامی ایران می گذرد و این انقلاب به رغم همه دشمنی ها توانسته است بر روی پای خود بایستند و دستاوردهای مهم و ارزشمندی را در همه عرصه ها ارائه کند. وی ادامه داد: این در حالی است که سایر انقلاب ها در جهان یا در میانه راه تغییر هویت داده اندو یا نتوانسته اند پایدار بمانند.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی و نوپا بودن  بسیاری از نهادها گفت: به عنوان نمونه شورای نگهبان تا قبل از این بدین شکل در ایران سابقه نداشت و تجربه ای در این رابطه نبود لذا کار را از صفر شروع کردیم و همه چیز را از ابتدا خود تدارک دیدیم.
وی با بیان این که در چنین شرایطی جنگ تحمیلی هشت ساله بر علیه ما آغاز شد و دشمن با همه تجهیزات و نیروهای کار کرده و با حمایت همه جانبه وارد این جنگ شد ادامه داد: اما دشمن در همه زمینه ها شکست خورد و این که چه شد که انقلاب اسلامی توانست این گونه مقاومت کند قابل تحلیل است.
آیت ا... جنتی با بیان این که عده ای در کشور به دنبال مسائل سیاسی و کسب قدرت و ثروت هستند ادامه داد: ما دولت و حکومتی را می خواهیم که اسلام و اهل اسلام در آن عزیز شوند ولو آن که جز پابرهنگان و محرومین جامعه باشند و اهل نفاق در آن بی ارزش و خفیف گردند که این هدف هرگز نباید فراموش شود.
وی با اشاره به دقت نظر در بحث تایید صلاحیت نامزدي شرکت کننده در انتخابات گوناگون اظهار داشت: نمی توان کار را به دست کسانی سپرد که تنها به فکر خود و عزل و نصب ها هستند. وی تاکید کرد: نباید در کشور اسلامی و حکومتی که با خون شهدای والا مقام برپا شده است  منکرات رایج و فسق علنی رواج یابد.
وی با بیان این که در انتخابات همه بار به دوش شورای نگهبان نیست اظهار داشت: مردم نیز باید در رای دادن احساس مسئولیت کنند و خود را مسئول بدانند و در انتخاب کاندیدها دقت نظر داشته باشند.
دبیر شورای نگهبان ميهن عزيز را مملکت امام زمان (عج) عنوان کرد و ادامه داد: حضرت مهدی (عج) با قیامش ریشه ظلم را بر می اندازد و عدالت را فراگیر خواهد کرد لذا ما نیز که ادعای حمایت از ایشان را داریم باید حامی عدالت باشیم. وی ولی امر مسلمین را جانشین و ادامه دهنده خط حضرت ولیعصر(عج) عنوان کرد و گفت: امروز مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای بر مردم حجت است.
آیت ا... جنتی با تقدیر از خدمات و اقدامات استاندار یزد گفت: خواستار آنیم که همه استانداران دلسوز مردم ، فعال، بی طمع، خیرخواه قشر محروم و کمکیار مردم باشند.
وی در پايان تاكيد كرد: ناظرین شورای نگهبان در استانها به عنوان گوش و چشم ما محسوب می شوند و باید در تنظیم گزارشات خود دقت لازم را داشته باشند .