« بازگشت

به ریاست استاندار یزد،نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان برگزار شد


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، محمدرضا فلاح زاده در پایان این نشست در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سفر سه روزه به تهران گفت: در این سفر، پیش نویس مصوبات دور دوم سفر اعضای هیات دولت با حضور مدیران دستگاههای اجرایی و همچنین وزارتخانه های مرتبط در محل معاونت اجرایی ریاست جمهور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که در این رابطه  پیش نویس های بسیار خوبی را داشتیم. استاندار یزد ابراز امیدواری کرد این پیش نویس ها در سفر اعضای هیات دولت به استان مورد تصویب نهایی قرار گیرد.
فلاح زاده با اشاره به دیدار با مسئولین وزارتخانه نیرو در خصوص خط دوم انتقال آب و همچنین حوزه های مختلف آبی استان گفت:در این خصوص نیز مباحث خوبی داشتیم.
وی با اشاره به نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: در این نشست، در خصوص دو میلیارد و 500 میلیون تومان بودجه مازاد بحث و تصمیم گیری لازم صورت پذیرفت و این اعتبارات بین دستگاه ها و شهرستان ها توزیع شد.
استاندار یزد افزود: همچنین در این نشست در خصوص مباحث کارگروههای تخصصی  که در سفر دور دوم اعضای هیات دولت و با حضور رئیس جمهور مورد بحث قرار می گیرد تبادل نظر شد.  فلاح زاده در پایان تاکید کرد: مطالب مطرح شده در این کار گروهها از مطالب عمده دستگاهها و زیرساخت های استان به شمار می رود که امیدواریم مورد تصویب نهایی قرار گیرد.
محمدرضا بابایی نیز در ابتدای این نشست با اشاره به نزدیکی دور دوم سفر اعضای هیات دولت به استان با بیان این که یزد از جمله استانهایی است که در ارائه پیش نویس مصوبات خوب عمل کرده ادامه داد: در جمع بندی های اولیه، بالغ بر 200 پروژه ارائه شده ضمن آن که مصوبات کارگروه های تخصصی نیز به آنها اضافه خواهد شد و امیدواریم این پیش نویس ها در سفر اعضای هیات دولت به استان نهایی شود. وی از همراهی دستگاههای اجرایی در تدوین پیش نویس مصوبات تقدیر و تشکر کرد.
بابایی با اشاره به اهمیت کار گروههای تخصصی تاکید کرد: امیدواریم مصوبات خوبی در این کارگروهها داشته باشیم. وی از تدوین کتاب عملکرد دولت نهم خبر داد و اظهار داشت:  تدوین این مجموعه کار خوبی است که با مشارکت دستگاههای اجرایی صورت گرفته و تقریبا 90 درصد کار انجام شده که امیدوایم مجموعه غنی در این رابطه ارائه شود.
بابایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که هر دولتی ساز و کاری برای پیش برد اهداف خود می اندیشدو این از حقوق مسلم هر دولتی است ادامه داد:  دولت در بحث حوزه برنامه ریزی و تدوین و تنظیم بودجه شیوه و ساز و کاری را اتخاذ کرده تا به اهداف خود دست یابد. 
وی با اشاره به ادغام سازمان مدیریت در معاونت برنامه ریزی استانداری  با بیان این که معتقدیم در این رابطه تصمیم مناسبی گرفته شده و کارها سریع تر و راحت تر در مسیر اجرایی خود پیش می رود گفت:  استاندار با توجه به اولویتی که در نشست با مدیران و در سفرهای شهرستانی به آن می رسد دستورات لازم را به منظور جمع بندی بودجه اعلام و مصوبات لازم در این رابطه اخذ می شود که این از رویکردهای دولت نهم به شمار می رود.
شایان ذکر است در ادامه این نشست پیرامون بودجه خارج از شمول سال 87 و بودجه مازاد مرحله دوم بحث و تصمیمات لازم اتخاذ گردید. همچنین ارائه گزارش پیشنهادات استانی کارگروههای تخصصی دور دوم سفر ریاست جمهوری توسط دبیران هر کارگروه و ارائه گزارش تدوین کتاب عملکرد دولت نهم از دیگر برنامه های این نشست بود.