« بازگشت

برگزاری نشست صمیمی سرمایه گذاران استان با استاندار یزد؛فلاح زاده خواستار تعامل همه جانبه مسوولان دستگاه های اجرایی با اصحاب صنایع شد


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "محمدرضا فلاح زاده" در این نشست خواستار تعامل همه جانبه مسوولان دستگاه های اجرایی استان با سرمایه گذاران و اصحاب صنایع در جهت توسعه و پیشرفت کشور و استان یزد شد.
استاندار یزد افزود: مدیران دستگاه ها و ارگان های دولتی باید ضمن رعایت قوانین و مقررات، با نگرش و هدف همکاری همه جانبه، با سرمایه گذاران بخش های مختلف تعامل داشته و در راستای وظایف خود کوشا باشند.
وی به دستاوردهای عظیم انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره کرد و افزود: پیشرفت های علمی در صنایع گوناگون همچون دستیابی به صنعت انرژی هسته ای و قرار گرفتن جزو هشت کشور دارای این صنعت، دستیابی به صنعت هوا و فضا و طراحی ساخت ماهواره و سیستم پرتاب آن از جمله مهمترین دستاورهای اخیر نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می آید.
فلاح زاده اظهار داشت: بصیرت، صبر و استقامت ملت ایران باعث شده به رغم مشکلاتی که همواره دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی برای ایران بوجود می آورند، این انقلاب شکوهمند پس از 30 سال همچنان با قدرت به دوام خود ادامه دهد و در راستای پیشرفت و توسعه همه جانبه گام بردارد.
وی با بیان اینکه از دوره هخامنشیان تا قبل از پیروزی انقلاب، تنها 15 سد توسط کشورهای خارجی در ایران احداث شده بود، گفت: هم اکنون 80 سد به دست توانای متخصصان ایرانی در کشور آبگیری شده و 83 سد نیز در حال ساخت است.
استاندار یزد با ارائه گزارش عملکرد اقدامات دولت نهم در کشور خاطر نشان کرد: در سه سال گذشته هشت هزار و 100 پروژه عمرانی کوچک و بزرگ در سراسر کشور به بهره برداری رسیده است.
فلاح زاده افزود: تا قبل از استقرار دولت نهم سالانه 10 میلیون تن فولاد تولید می شد که این میزان در سه سال اخیر به 15 میلیون تن رسیده و پیش بینی می شود تا سال 1390 با بهره برداری از پروژه های در دست احداث همچون فولاد غدیر، ارفع، بافق، قائنات، نیریز فارس، بافت کرمان و میانه تبریز به 34 میلیون تن برسد.
وی اظهار داشت: میزان تولید سیمان در کشور تا قبل از دولت نهم 36 میلیون تن بوده که اکنون با تولید 27 میلیون تن دیگر به 63 میلیون تن رسیده است.
وی اضافه کرد: ارزش صادرات غیر نفتی در کشورمان تا قبل از استقرار دولت نهم هفت و نیم میلیارد دلار بوده که اکنون به 21 میلیارد دلار رسیده است.
استاندار یزد اقدامات دولت نهم در استان را یادآور شد و افزود: از آغاز به کار گمرک در استان یزد تا پایان سال 83، صادرات غیرنفتی استان به لحظ وزنی 448 هزار تن و از نظر ارزش 320 میلیون دلار بوده که در زمان استقرار دولت نهم تاکنون به 852 هزار تن به ارزش 700 میلیون دلار  رسیده که این میزان رشد حدود یکصد درصدی را نشان می دهد.
فلاح زاده با بیان اینکه در بخش صنعت، تا قبل از انقلاب 51 فقره بهره برداری در استان صادر شده بود افزود: تا پایان سال 83، یکهزار و 877 فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری یکهزار و 388 میلیارد تومان در استان صادر شده و این در حالی است که در دولت نهم سه هزار و 10 واحد صنعتی کوچک و بزرگ استان با سرمایه گذاری سه هزار و 100 میلیارد تومان پروانه بهره بردای اخذ کردند.
وی با اشاره به اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب در استان برای 25 معدن مجوز صادر شد اظهار داشت: تا قبل از دولت نهم 140 فقره و در دولت نهم تا دهه فجر امسال 118 فقره پروانه بهره بردای صادر شد.
استاندار یزد در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه صنعت و معدن استان اقدامات اساسی دیگری همچون تصویب طرح آمایش، تدوین سند چشم انداز صنعت و استراتژی صادرات استان و واگذاری زمین به نمایشگاه، پایانه صادرانی و پارک علم و فناوری نیز صورت گرفته است.
فلاح زاده تصریح کرد: پیشرفت های نظام مقدس جمهوری اسلامی نشانه تلاش همه سرمایه گذاران، صنعت گران، کارآفرینان و همکاری بخش دولتی برای تامین زیرساخت ها و همکاری در جهت تامین نقدینگی ها، تولید علم، برنامه ریزی دقیق، مدیریت و اجرای مناسب است.
استاندار یزد در پایان با اشاره به اینکه در ماه ژانویه گذشته 600 هزار نفر در آمریکا به علت بحران اقتصادی بیکار شدند افزود: کشور ایران در این بحران جهانی، کمترین تنش را در بین کشورها داشته اما بایستی بخش سرمایه گذار و تولید کننده با همفکری دولت برنامه ریزی مناسبی در این خصوص داشته باشند.
شایان ذکر است؛ در این نشست که معاون برنامه ریزی و عمرانی استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان نیز حضور داشتند سرمایه گذاران و اصحاب صنعت و معدن استان، سوالات، درخواست ها و دیدگاه های خود را در خصوص مسائل مختلف مطرح کردند که استاندار یزد ضمن پاسخگویی به سوالات مطرح شده، از مسولان دستگاه های اجرایی خواست نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات سرمایه گذاران و کارآفرینان به کار گیرند.