« بازگشت

برگزاری نخستین جشنواره نوآوری و شکوفایی در یزد؛ از 36 نفر از پژوهشگران و صاحبان طرح های برتر نوآوری و شکوفایی استان تجلیل شد


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "محمدرضا فلاح زاده" در این مراسم گفت: قبل از انقلاب بسياري از طرح‌هاي عمراني و صنعتي کشور توسط شركت‌هاي خارجي اجرايي مي‌شد اما هم‌اكنون جوانان و اساتید كشورمان انجام این امور را در دست دارند.
وی از تشکیل كارگروه پژوهش استان خبر داد و گفت: رياست این کارگروه بر عهده استانداراست و معاونت كارگروه را معاون برنامه‌ريزي استاندار و دبيري آن را رييس دانشگاه يزد عهده دار می شود.
وی با اشاره به اینکه باید بين نظام‌هاي علمي و پژوهشي و پروژه‌هاي عمراني تعامل و ارتباط نزدیکی برقرار شود گفت: باید شرایطی بوجود آید تا از توان نيروهاي دانشگاهي براي همكاري و هم فكري در پروژه‌های مختلف استفاده شود.
استاندار یزد همچنین گفت: تهیه سند توسعه‌ صنعت، اشتغال، ‌ازدواج، سلامت و طرح آمايش استان از جمله برنامه های مهم مسولان استان است که در دستور کار آنها قرار گرفته است.
فلاح زاده با بیان اینکه در حال حاضر توليد علم و پژوهش در جهان به دست اسكتبار و سردمداران زياده طلب و زورگوست، تصریح کرد: خوشبختالنه در نظام مقدس جمهوری اسلامی توليد علم در اختیار رهبري عادل، ‌آرمانگرا و ارزشي است، لذا باید تمام تلاش خود را در جهت رشد و تعالي كشور به کار گیریم.
وی اظهار داشت: در خصوص راه‌اندازي دفتر بنياد نخبگان استان مجوز اوليه اخذ و ساختماني تجهيز شده و نيز تفاهم نامه‌اي بين استانداري و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري امضا شده كه در سفر رياست جمهوري افتتاح خواهد شد.
معاون برنامه ريزي استاندار نیز در این مراسم، برپايي آیین تجليل از پژوهشگران و صاحبان طرح های برتر را اقدامی پسندیده دانست و گفت: بايد ضمن پاسداشت جایگاه پژوهشگران و محققان، برای این قشر اهمیت فراوانی قائل شویم.
"محمد رضا بابايي" افزود:‌ كار ارزنده‌‌اي كه در سالجاري در كل كشور انجام شده اين است كه معاونت فناوري ریاست جمهوری استانها را مكلف به ارزيابي طرح‌هاي نوآوري و شكوفايي و انتخاب 15 طرح و در نهايت ارسال يك طرح نمونه از هر استان به تهران، كرده است.
معاون استاندار اضافه کرد: به مناسبت هفته‌ي پژوهش، نمايشگاهي نيز در پارك علم و فناوري يزد با تلاش مسولان پارك داير شده و طرح‌های برتر استان در اين نمايشگاه در معرض دید عموم قرار می گیرند.
در پایان نخستین جشنواره نوآوری و شکوفایی استان یزد، از 17 پژوهشگر، و صاحبان 15 طرح نوآروی و چهار طرح شکوفایی برتر استان تجلیل شد.