« بازگشت

با حضور معاون وزیر صنايع و معادن و استاندار یزد؛معادن سنگ آهن سه چاهون و میشدوان بافق به بهره برداری رسيد


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، معاون وزیر صنايع و معادن در آیین افتتاح معادن یاد شده اظهار داشت: براساس مصوبه هيات دولت در خصوص تبديل وضعيت کارگران قراردادي، تا پايان امسال مشکل کارگران تحت پوشش در اين وزارتخانه برطرف مي شود.
"احمد هراتی نیک" از كمبود منابع مالي براي افتتاح كارخانه‌هاي فولاد خبر داد و اظهار داشت: هم‌اكنون 8 پروژه فولاد در 18 استان كشور در دست اجراست كه براي افتتاح آنها به چهار هزار ميليارد تومان منابع مالي نياز داريم که اين توسط سازمان توسعه معادن تامين می شود.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه  شرکت های فولاد در استانها به روش احیای مستقیم کار کرده و از گاز به عنوان مواد اولیه استفاده می کنند گفت: چنانچه گاز مورد نياز تامين نشود، ادامه فعاليت اين صنايع با مشکل روبرو خواهد شد، لذا تلاش های مسولان استان ها برای تامین گاز مورد نیاز فولاد باید بیشتر شود.
معاون وزیر صنايع و معادن همچنین از مدير عامل شركت سنگ آهن مركزي بافق خواست به مناسبت افتتاح معادن ميشدوان و سه چاهون به هر يك از كارگران این معادن مبلغ يك ميليون ريال پاداش اهدا نمايد.
استاندار یزد نیز در این مراسم گفت: انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي مختلف فرهنگی و ترویج اسلام ناب قدم‌هاي اساسي برداشته و در جهت امنيت پایدار در برابر دشمنان و در عرصه های برقراری عدالت و خدمت‌رساني به محرومان از روستاهاي دور افتاده تا مراكز استان‌ها نیز، تلاش‌هاي قابل تقديري صورت گرفته است.
"محمدرضا فلاح زاده" احداث 87 پروژه سدسازی و افتتاح پروژه‌هاي بزرگ و كوچك مختلف در كشور را خاطرنشان کرد و اضافه نمود: افتتاح كارخانه تمام مكانيزه زغال سنگ طبس و گندله سازي اردكان که چندی قبل صورت گرفت و همچنین افتتاح معادن سه چاهون و میشدوان بافق با ظرفیت تولید سالانه چهار میلیون تن، سرمایه گذاری 56 میلیارد ریال و اشتغالزایی 640 نفر گامی در جهت اشتغالزایی، توسعه کشور، کاهش آسیبها و چالشهای اجتماعی و امیدوار شدن مردم به زندگی و خدمت در این منطقه است.
فلاح‌زاده تصويب بيش از 9300 طرح معدني و صنعتي و افزايش 5 ميليون تن فولاد به توليدات قبلي كشور، همچنين افتتاح طرح‌هاي فولاد و شروع پروژهاي جديد فولاد در نقاط مختلف كشور را شایسته تقدیر دانست.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود، به صدور 990 پروانه بهره برداری در حوزه صنعت و معدن با سرمایه گذاری یکهزار و 250 میلیارد تومان طی سه سال گذشته در استان یزد و توزیع 500 میلیارد تومان در مرحله اول و دوم در حوزه بنگاههای زودبازده و اشتغالزایی 27 هزار نفر در بخش صنعت و معدن یزد را مرهون تلاش خدمتگزاران مردم در این بخش دانست.
فلاح زاده همچنین اجرای عملیات آماده سازی شهرکهای صنعتی و شهرک یکهزار هکتاری فولاد یزد را گامی موثر در جهت توسعه استان و کشور عنوان کرد.
استاندار یزد در ادامه در رابطه با آب مورد نياز صنايع فولادي بافق نيز گفت: هم اكنون خط انتقال آب از مركز استان به بافق كشيده شده است كه اميدواريم در دهه فجر عمليات انتقال آب آن نيز آغاز شود.
وی افزود: مطالعات پروژه گازرساني به شهرستان بافق انجام گرفته است كه شركت گاز استان بايد عمليات اجرايي آن را آغاز كند.
فلاح زاده، از دوبانده كردن راه ارتباطي بافق به يزد خبر داد و گفت: اين طرح علاوه بر كاهش حوادث ترافيكي، افزايش سرمايه‌گذاري بخش خصوصي را در بافق در‌بر دارد.
وي با اشاره به اینکه يزد، استاني با مردم متدين و پيشينه‌ي خوب علمي، فرهنگي، صنعتي، كريدور شرق – غرب و شمال - جنوب كشور است افزود: با توجه به اینکه اين خطه داراي معادن سنگ آهن، سرب و روي است و از سابقه‌ي ديرين تجارت ملي و فراملي برخوردار می باشد نيازمند توجه ويژه است و درخواست‌هايي نيز در حوزه توسعه صنعت و فولاد داريم، كه مطرح خواهيم كرد.
استاندار یزد در پايان ضمن ابراز اميدواري در خصوص بهره‌برداري از پروژه انتقال آب از مركز استان به شهرستان بافق تا ايام ا... دهه فجر، از پيگيري جدي استان در مورد طرح گازرساني به اين شهرستان خبر داد.