« بازگشت

آيت الله العظمي مكارم شيرازي:قسمت عمده اقتصاد جهان خرج تسليحات نظامي مي شود


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد به نقل از دفتر حضرت آيت الله العظمي مكارم شيرازي  در اين ديدار كه معاون استاندار و تعدادي از مسئولين كميته هاي برگزاري همايش حضور داشتند حضرت آيت الله العظمي مكارم شيرازي خاطر نشان كردند: نماز از نگاه قرآن و روايات داراي ابعاد و زواياي مختلفي است كه آن را مي توان در بحث نوآوري و شكوفايي دخالت داد.
معظم له از نماز به عنوان ستون اسلام ياد كردند و فرمودند: اگر نماز باشد خيمه دين برپاست و تمام فعاليت هاي فرهنگي، اقتصادي، اخلاقي، اجتماعي و سياسي بر محور آن دور مي زند، زيرا نماز ستون دين است.
ايشان تصريح كردند: انسان داراي استعدادهايي است كه اگر آلوده نشود شكوفا خواهند شد و نماز موانع را از سر راه شكوفا شدن استعدادها بر مي دارد.
معظم له بر گسترش فرهنگ نماز خواني تاكيد كردند و اظهار داشتند: كار درباره نماز بسيار پربركت است، بايد در فراگرفتن نماز نوجوانان و جوانان تلاش شود كه اگرآنان نماز خوان باشند بيمه شده و به دنبال مسائل علمي و فرهنگي خواهند رفت.
حضرت آيت الله العظمي مكارم شيرازي در خاتمه فرمودند: اگر مجموعه علما و مردم سخت كوش و متدين دست به دست هم دهند همايش خوبي در انتظار خواهد بود.
گفتني است پيش از اين مراسم مهدي فقيه خراساني معاون پشتيباني و  توسعه نيروي انساني استاندار يزد گزارشي از اقدامات دبيرخانه برگزاري همايش نماز، نوآوري و شكوفايي را ارائه نمود. شايان ذكر است همايش نماز نوآوري و شكوفايي اسفندماه با حضور صاحبنظران و انديشمندان در يزد برگزار مي گردد.