« بازگشت

استاندار یزد در کنگره شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی (بخش اول):تجلیل از شهید صدوقی تجلیل از مقام فقاهت و شهادت است


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، محمدرضا فلاح زاده در ابتدای این مراسم با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته به منظور برگزاری هرچه مطلوب تر کنگره شهید محراب حضرت آیت ا... شهید صدوقی، از شخصیت این شهید والا مقام به عنوان شخصیتی بزرگ و تاریخ ساز یاد کرد و گفت: اندیشه ناب اسلامی، مردمداری و خدمتگذاری، دفاع همه جانبه از ولایت و رهبری، شناخت عمیق و برخورد منطقی با جریانات نفاق، شدت عمل با تحجر و خرافه، تلاش بی امان در جهت توسعه مراکز علمی و ویژگی ها و سجای اخلاقی آن مرد بزرگ، بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می آید.
وی افزود: تجلیل از شهید والا مقام محراب، تجلیل از مقام فقاهت و شهادت، مبارزه و استقامت، عزت و کرامت، نماز و عبادت، جمعه و جماعت ، اخلاق و معنویت و تجلیل از محبت و خدمت است.
استاندار یزد با اشاره به برگزاری کنگره شهید صدوقی ادامه داد: در آستانه سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و در راستای تجلیل از شهدای محراب در سراسر میهن اسلامی و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، کنگره حضرت آیت ا... شهید صدوقی با همکاری ادارت، ارگانها، شخصیت های فرهنگی، روحانیان والا مقام و نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد برگزار شده است.
فلاح زاده در پایان با اشاره به تشکیل ستادی به مسئولیت استانداری و دبیری بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد به منظور برنامه ریزی برای برگزاری مطلوب این کنگره  اظهار داشت: در این رابطه کمیته های اجرایی ده گانه جمع آوری، آموزش و پرورش، علمی، جوانان، یادمان ها، صدا و سیما، مراسم و مدعوین، هنری، پشتیبانی و انتشارات به منظور برنامه ریزی برای برگزاری شایسته کنگره شهید صدوقی تشکیل و حدود 50 جلسه ستاد و کمیته ها در این خصوص تشکیل شد.